הצהרות חיוביות (Affirmations) או דיבור עצמי חיובי, 15 הצהרות חיוביות
הם אחד הכלים העתיקים והפשוטים ביותר בתחום ההתפתחות האישית, אך בה בעת גם אחד העצמתיים שבהם. 
אלו משפטי מפתח שמנוסחים בצורה חיובית, ופונים ישירות אל המוח המודע ותת המודע שלנו, כדי ליצור בתוכנו שינוי חיובי. המשפטים האלו, נקראים גם סוגסטיות (השאות) או אוטו-סוגסטיות (השאות לשכנוע עצמי). הם שייכים לתחום ה"חשיבה חיובית" בעידן החדש, והטמעה נכונה שלהם, תוכל לעזור לנו ליצור את החיים שאנו רוצים.

שינוי דפוסי חשיבה מזיקים עם הצהרות חיוביות

דפוסי המחשבה הקבועים שלנו, הם אלו שיוצרים את המציאות של חיינו.
אם המציאות שלכם אינה המציאות שהייתם בוחרים עבור עצמכם – סימן שיש לכם ברקע הרגלי חשיבה מזיקים או חוסמים. בגלל שרוב הדפוסים האלו, "מתיישבים" בתוכנו מגיל צעיר מאוד, ורובם ככולם קשורים לסביבה בה גדלנו, קשה מאוד להיפטר מהם. הדרך היחידה לטפל בהם היא להחליף אותם בדפוסים אחרים – כאלו שבמקום לתקוע אותנו, יקדמו אותנו לעבר החיים שבחרנו. מחקרים בפסיכולוגיה קוגניטיבית התנהגותית, הוכיחו כי המחשבות שלנו משפיעות על הרגשות המילים והפעולות שלנו, מכאן ששינוי המחשבות הקבועות שאנו חושבים – ישנה את חיינו.
אך האם זה אפשרי עבורנו לשנות את המחשבות האוטומטיות שלנו?

מומחים טוענים כי למרות ששינוי חשיבה יכול לקרות ברגע אחד, כדי לקבע דפוס מחשבה חדש בתוכנו, יש להטמיע אותו בצורה מסוימת. דרך אחת לייצר שינוי כזה היא לעבור דרך טראומה. בטח כל אחד מכם מכיר אנשים שהשתנו בין לילה מקצה לקצה, בעקבות אבדן של אדם אהוב או אירוע טראומטי דומה.
למרבה המזל איננו צריכים לעבור טראומה כדי להשתנות. אנחנו יכולים לייצר את השינוי בדפוסי החשיבה המזיקים, בדיוק באותה הדרך שבה הם התקבעו בתוכנו: בעזרת שינון וחזרתיות.
המדע כבר הוכיח שדיבור עצמי חיובי יכול לשנות את החיווט הכימי במוח שלנו, כך ששינון וחזרתיות של דפוסי חשיבה חיוביים, יהיה יעיל הרבה יותר, מאשר כל ניסיון אחר לייצר שינוי בחיים.

האזינו להצהרות לגברים: 20 דקות

האזינו להצהרות לנשים: 20 דקות

מה הן הצהרות חיוביות או אוטו-סוגסטיות?

הצהרות חיוביות נחשבות לטכניקה מוכחת וידועה לשיפור עצמי, בשל היכולת שלהן לשכתב דפוסי חשיבה קבועים. הן יוצרות אשכולות של "מחשבות חיוביות" במוח שמחליפות את שטף המחשבות השליליות האוטומטי, מסרים חיוביםובנוסף הן מעלות את רמת ההורמונים שגורמים לנו לתחושה טובה.
כדי להבין איך ההצהרות עובדות, עלינו להבין שבכל רגע נתון בחיים, יש לנו "דובר" בתוך הראש שמנתח את מה שקורה בחוץ ומריץ פרשנות. הפרשנות הזו היא בצורת משפטים, תסריטים, דעות אמונות ורגשות, שהתקבעו בתת המודע במהלך חיינו, ועולים באופן אוטומטי לנוכח מה שאנו חווים במציאות. למרבה הצער, רוב התסריטים והמשפטים שאנו מריצים בראש, נובעים מפחד, ספק ודאגה והם תוקעים אותנו במקום.

הצהרות חיוביות עוזרות לנו לנקות את תבניות המחשבה ולחווט מחדש את המוח כדי שנאמין, שמה שאנו רוצים, אפשרי עבורנו. הן גורמות לנו להאמין בפוטנציאל שטמון בנו, ומעבירות את האחריות למה שיש בחיינו- לידיים שלנו.

רוב ההצהרות החיוביות, מנוסחות בגוף ראשון ובהווה, ומתארות מצב שרצוי לנו, גם אם עדיין לא התגשם במציאות. כשאנו חוזרים על ההצהרות שוב ושוב, וחווים בגוף וברגש את התחושה שזו האמת שלנו, אנו דוחפים את תת המודע שלנו, לחפש הוכחות במציאות לכך שההצהרות נכונות, והוא נהיה רגיש לקלוט את כל מה שיוכל להוכיח את האמת הזו בסביבתו. כשתת המודע שלנו, מכוון כמו לייזר, הוא יתחיל להעלות למודעות שלנו, עוד ועוד דרכים, רעיונות והזדמנויות, דרכן נוכל להגשים את מה שאנו רוצים.

מה מכילה המדיטציה?

בקלטות הבאות, אספתי עבורכם 15 מההצהרות החיוביות, העוצמתיות והידועות ביותר בעולם ההתפתחות האישית. הצהרות שיעזרו לכם לנקות את החסמים בתת המודע, ולהטמיע בסיס לחשיבה חיובית מקדמת. הן מוקלטות גם בצורה גלויה, וגם כמסרים סאבלימינלים.

אתם יכולים להאזין להן, לרשום אותן על פתק ולשנן, ואפילו להרדם כשהן מתנגנות ברקע. אך מה שחשוב הוא, שתאזינו להן ללא התנגדויות. אם בזמן שאתם מאזינים, המוח המודע שלכם משתלט, והדובר הפנימי מודיע לכם שהכל שקר, מוטב שתכבו את הקלטת ותחזרו אליה כשאתם מרגישים טוב עם עצמכם, אחרת תקבלו תוצאה הפוכה מזו שאליה כיוונתם…
התנגדויות, הן הדרך של המוח המודע שלנו, להזכיר לנו שהוא בשליטה.
אם נבחן אותן מהצד נגלה שהצהרות לשינוי החייםהן סתם מילים ריקות שנובעות מחששות בלתי מבוססים מהעתיד. אך עד שלא תרגישו בנוח עם המשפטים, הם יגדילו את ההתנגדויות שלכם, ועדיף לכם להימנע מהם. (או להאזין רק למסרים הסאבלימינלים, החל מדקה 10 בסרטון).

המטרה של ההצהרות היא לעזור לנו לשנות את התפיסה שלנו, שכן התפיסה היא שיוצרת את חיינו. תפיסה על מה הוא היקום והחיים, תפיסה של עצמינו ואחרים…. תפיסה או זווית ראיה, היא הבחירה החופשית שלנו, ועלינו להבין ששום דבר מחוץ לנו, לא צריך להשתנות: רק שינוי פנימי של תפיסת המציאות שלנו – ישנה את העולם סביבנו. (תקראו את המשפט הזה עוד פעם..).

ההצהרות בקלטת מנוסחות בגוף ראשון, שני ושלישי.
כשאנו מצהירים בגוף ראשון, אנו מאשרים על עצמינו – משהו שאנו יודעים שהוא האמת. כשאנו מצהירים בגוף שני ושלישי – אנו עוזרים לאותו חלק במוח שצריך אישור חיצוני כדי לשפר את התפיסה העצמית, אותו חלק שזקוק לכך שמישהו אחר או האלוהות תאשר את הערך שלו.

גוף ראשון: אני אוהב ומקבל את עצמי (אישור עצמי)
גוף שני: אתה אוהב ומקבל את עצמך (אישור מהיקום או הבריאה)
גוף שלישי: הוא אוהב ומקבל את עצמו (אישור מהסביבה או מהמלאכים השומרים).

כשאתם מאזינים, אתם יכולים לחזור בלב או בקול רם על ההצהרות בגוף ראשון,
לדמיין את האני הגבוה או הבריאה, מתייחסת אליכם – בגוף שני,
ולדמיין אנשים מה אנשים בסביבה חושבים עליכם (או לחילופין מקהלת מלאכים) בגוף שלישי.

ועוד דבר קטן לפני שנתחיל: כשאנו מצהירים, מה שחשוב אינו מה שאנו אומרים, אלא מה שאנו מרגישים. נסו לעורר ולהעצים את הרגש כי כשההרגשה שלנו לגבי ההצהרות טובה – זו תחילתה של הגשמת מציאות חדשה.

15 הצהרות ששינו את החיים עבור מיליוני אנשים בעולם:

1. אני אוהב מקבל ומעריך את עצמי ברגע זה ותמיד
אהבה עצמית נחשבת לאהבה הטהורה והגבוהה ביותר. כשאתה אוהב את עצמך, אתה גם מעריך ומכבד את עצמך ואת מה שאתה עושה, וזה תמיד ישתקף בדרך שבה הסביבה שלך תתייחס אליך. למרבה הצער, רובינו מוצאים שקל לנו מאוד לרדת על עצמינו על כל דבר קטן שלא הסתדר כפי שתכננו. למעשה בכל אחד מאתנו יש חלק שחושב שאם פישלנו ולא נרד על עצמינו, נמשיך לפשל… מנגד- מתי הפעם האחרונה שזכרנו לשבח את עצמינו על משהו טוב שעשינו? כדי שנוכל להתקדם, עלינו לשים בצד את הבריון הפנימי שרוצה לגרום לנו לחוש קטנים, כי לא רק שהוא אינו מועיל לנו, הוא עוצר וחוסם אותנו מלהגשים את מטרותינו בחיים.

2. מי שאני זה מספיק – אני ראוי לקבל את כל הטוב ביקום
רבים מאתנו חשים שמי שאנחנו זה לא מספיק – או שאיננו ראויים לקבל את מה שאנו רוצים. התחושה הזו, נגזרת מהילדות ומעוד דברים שעברנו בחיים והיא תדר שמשדר החוצה ליקום: "אל תביאו לי עדיין את מה שאני רוצה, אני עדיין לא ראוי/מספיק לקבל זאת". כדי לשנות את התדר הזה, עלינו לאשר שאנו ראויים כבר עכשיו! זה יצור בתוכנו תחושת ביטחון שאי אפשר להשיג כשמחפשים התגשמות עתידית, והתחושה הזו תמשוך את ההתגשמות לתוך חיינו.

3. היקום הוא מקום ידידותי והוא תומך בי וברצונותיי
היה זה אלברט אינשטיין שאמר: "השאלה החשובה ביותר שתוכל לשאול את עצמך אי פעם היא האם היקום הוא מקום ידידותי?" איינשטיין הבין שהתפיסה שלנו את היקום (כמקום ידידותי ותומך מול מקום כאוטי ואכזר), היא שתקבע ברוב המקרים את איכות חיינו.
רוב האנשים לא שואלים את עצמם את השאלה הזו, אבל אם השאלה הזו מעלה בך אי נוחות, סימן שיש לך ספק בכך שהיקום תומך בך. שינוי של התפיסה הזו, יכול לשנות מקצה אל קצה את הדרך שבה אתה רואה את העולם, ולתרום לשינוי משמעותי ביותר בחייך.

4. אני בטוח ומוגן תמיד
עוד חיזוק למשפט הקודם- מעניק תחושת ביטחון כללית בעצמינו ובתהליך החיים.

5. הכל מושלם ברגע הזה, בדיוק כפי שצריך להיות
ההבנה ששום דבר לא צריך להשתנות וכל מה שקורה הוא בסדר גמור, היא אחד מהבסיסים של תחום ההתפתחות האישית, אך היא אינה פשוטה. גם המאסטרים הגדולים ביותר, צריכים מידי פעם להזכיר לעצמם ש:
*אין טוב או רע אלא רק התפיסה שלנו לטוב או לרע.
*המציאות היא מה שהיא ולכן היא טובה. כל התנגדות למה שיש (או ויכוח עם המציאות) רק תיצור אצלנו עוד סבל.
*הרגע הזה, הוא היחידי שבאמת קיים – זהו רגע הבריאה.

6. הגוף שלי בריא המוח שלי מבריק הנשמה שלי נצחיתשינוי עם הצהרות חיוביות
כשאנו מאשרים בפני עצמינו את בריאות הגוף והנפש ואת היכולות המנטליות שלנו- אנו תורמים ליצירת המצב הזה בחיינו. הגוף שלנו מורכב מיחידות תודעה תבוניות, וכל תא ותא מקשיב לכוונות שלנו ומתארגן לפיהן. בנוסף הידיעה שהנשמה היא נצחית, מרככת את אחד מהפחדים הגדולים ביותר שמנהלים אותנו – פחד מהמוות.

7. כל מה שקורה עכשיו, קורה לטובתי הגבוהה ואני מודה על כך
ההבנה שכל מה שקורה בחיינו הוא לא טוב או רע, אלא פשוט קורה, וזה בסדר בתמונה הגדולה, משמעותית ביותר לחוסן הרגשי שלנו. היא מחסנת אותנו מפני אכזבות גדולות ונפילות רגשיות, ומוציאה אותנו מהר מהבורות שאנו נופלים אליהם. הכרת תודה על מה שיש לנו, תורמת ליצירת חיים מאושרים. ברגעי החיים שבהם אנו חשים כאוס בילבול ומתח, או כשאנו חשים תקועים במצב קשה, ניתן להתגבר על כך כשרותמים את כוחה של הכרת התודה, היא מנקה את הכאוס ומעלה את התדר שלנו.

8. אני יוצר/ת את המציאות שלי
ההצהרה הזו, היא אולי ההצהרה החשובה ביותר שנוכל להטמיע. רבים מאתנו, כבר מקבלים את התפיסה שלנו כבוראים, אבל בגלל שהיא כל כך מנוגדת לכל מה שלמדנו כל חיינו, הם מתקשים להטמיע אותה כאמונה. הידיעה שאנו אלו שיוצרים את כל מה שקיים מחוץ לנו, (לטוב ולרע) מהותית מאוד כשאנו רוצים לקחת שליטה על מה שאנו בוראים. כשאנו לוקחים אחריות על כך שכל מה שיש בחיינו הוא יצירה שלנו, אנו מבינים שכפי שבנינו מציאות אחת, כך אנו יכולים לברוא מציאות אחרת.

9. בכל יום ובכל דרך, אני הולך ומשתפר יותר ויותר
ההצהרה הזו היא תרגום להצהרה המפורסמת של הפסיכולוג הצרפתי אמיל קואה:
"Emile Coue. "Every day, in every way, I'm getting better and better.
למרות שהצהרה מכוונת לכל תחומי החיים, היא הייתה בשימוש רפואי בעיקר, ועל פי מחקרים ועדויות, היא לבדה, ריפאה מאות אלפי חולים בעולם במאה הקודמת. היא חזקה במיוחד כי היא מתכנתת את המוח שלנו ב-3 כיוונים:
• לראות שיש שיפור בחיים שלנו כבר עכשיו.
• לראות שהשיפור ימשיך להתרחש גם בעתיד.
• לראות השיפור יקרה בכל תחומי החיים.
קוריוז קטן – המוזיקאי דיויד שוורץ הלחין את המשפט הזה

10. אני משתחרר מהעבר, הכוח שלי נמצא ברגע הזה
שיחרור מהעבר, בעיקר אם הוא היה טעון או קשה, הוא אחת הדרכים הטובות ביותר להתקדם קדימה. ההצהרה הזו, מאפשרת לנו לשחרר את הזכרונות המעכבים ולחדד את ההבנה שכל הכוח שלנו לשינוי נמצא תמיד ורק ב- עכשיו. ברגע הזה.

11. אני מקבל באהבה את מה שיש בחי וסולח לעצמי ולאחרים
לקבל את מה שיש באהבה, זו הדרך לשיחרור האולטימטיבי שמפסיק את כל ההתנגדויות. עם נשלב אותה עם כוחה של הסליחה, אנו יכולים להפוך לבלתי מנוצחים כמעט. רבות כבר נכתב על כוחה של הסליחה. סליחה אמתית, תשחרר לא רק התנגדויות, אלא גם מטענים רגשיים ואנרגטיים שעומדים כיום ביננו לבין ההגשמה של מה שאנו רוצים.

12. כל מה שאני צריך, מגיע אלי בזמן במקום ובסדר הנכון ביותר
כשאנו מאשרים שכול מה שאנו צריכים מגיע בזמן במקום ובסדר הנכונים, אנו מגינים על עצמינו מ"נפילות מתח" שגורמות לנו לסטות או להטיל ספק בדרך בה בחרנו. מכל אותן פעמים שבהן אנו נופלים מחדש לתבניות הישנות של ספק, דאגה ואשמה. אמנם החיים רצופים בעליות וירידות, והנפילות הללו הן בלתי נמנעות, אך ההצהרה הזו תעזור לנו להחזיר את עצמנו מהר יותר לדרך הנכונה, ולאמונה הנדרשת כדי ליצור שינוי.

13. שפע הוא זכותי המולדת והוא זורם אלי בקלות ובמהירות
אחת ההצהרות היעילות ביותר בתחום משיכת השפע בעולם. היא גם מאשרת את הזכות שלנו לשפע בלי קשר למה שנחשוב או נעשה, וגם מניחה את קיומה של זרימה טבעית של שפע לעברנו, כשהיא מכוונת אותו לקלילות (בלי שנצטרך להציע מאמץ תמורתו), ולמהירות (התייחסות לזמן).

14. אושר הוא בחירה. אני בוחר להיות עשיר ומאושר
בהצהרה הזו, אנו מאששים שוב את העובדה שאנו אלו שיוצרים את חיינו בכוח הבחירה מצד אחד, ומאששים את הבחירה שלנו באושר ועושר מהצד השני.

15. החכמה הפנימית וההשגחה האלוהית מדריכות אותי תמיד
בין אם אתם מאמינים באלוהות או לא, ובכל דרך בה אתם תופסים אותה – האמירה הזו מיועדת לעורר את האמון שלנו בקול הפנימי החכם מצד אחד, וביכולת שלנו להיעזר בכוח גדול משלנו מהצד השני. היא חשובה מאוד כי היא עוזרת למגר את תחושת הבדידות והניכור שרבים מאתנו חווים בתקופה הנוכחית כשהיא מאשרת שאנחנו לא לבד. שיש לנו עזרה ממקור גבוה. שמשגיחים עלינו מלמעלה. היא גם משחררת מעט מהלחץ שיש לנו כשאנו מבינים שאנו יוצרים את חיינו במה ידינו – ומעבירה אותו לכוח גדול מאתנו, מה שמקנה לנו יותר שקט וביטחון בכך שהכול יסתדר על הצד הטוב ביותר עבורנו.