איך להשתחרר מהעבר ולהסתכל קדימה

הוליווד ובוליווד, הסרטים הערביים שחרור העברוהטלנובלות
סוחטות הדמעות…  אין כמעט תרבות (גם אם בשוליים), שלא ניסתה להנציח בתוכנו את המיתוס. המיתוס על פיו החיים הם כאוטיים ואקראיים במקרה הרע, או מנוהלים על ידי כוח או יד נעלמה במקרה הטוב, אך הדרמה האנושית בתוכם היא בלתי נמנעת, ובכל מקרה, שום דבר לא באמת תלוי בנו…

הסיבות לכך שונות ומגוונות, אך רובן נועדו לפשוט מעלינו את הכוח האמיתי, שכל אחד מאיתנו מחזיק בתוכו. כדי שנרגיש זקוקים ליד מכוונת של מנהיג או של כוח עליון, רק כדי לצלוח את קשיי החיים… כדי שמישהו יגיד לנו מה עלינו לעשות וכיצד ראוי לנהוג – על מנת שגם אנו נוכל לקבל סוף סוף, את "הסוף הטוב" שלנו…

תפיסת החיים כמלודרמה

ההיסטוריה מראה על השימוש העקבי בתרבות, ככלי לשחזור מבני הכוח והשלטון הקיימים בחברה, וחיזוק של בסיס האמונות הקיים – כאמצעי לשליטה בהמונים.

והאמצעי הזה, הסתבר כאחד היעילים ביותר לאורך השנים. הדרמות תמיד מוצגות ומצטלמות היטב.
הן בתרבות והן בחדשות. הן מרתקות עד שדומה שזה בלתי אפשרי להסיר את העיניים מהמסך…
כבני אדם, אנו נוטים לפתח בקלות, התמכרות רגשית כימית לדרמות של עצמנו, או לצפייה בדרמות של אחרים, עד שנראה שאנו כמעט מאוהבים בכול הסבל הזה…  לפעמים אני משווה זאת לחיטוט בשן כואבת: כן זה מכאיב וכן אנו גורמים זאת לעצמנו, אבל זה ממכר וקשה לנו להפסיק…

הסוף הטוב של כול מלודרמה, נועד להעניק לנו תקווה. תקווה שאם נהיה בסדר וננהג כפי שהחברה מצפה מאיתנו, נקבל בסופו של דבר, את הסוף הטוב מהסרטים – או בקיצור, את כל מה שעליו חלמנו…
ראו את כוכבי הריאליטי לדוגמה: הנער משכונת המצוקה, כמעט תמיד יגבר על מי שהחיים שפרו עליו (לפחות בהשגת התמיכה שלנו), ולו רק בגלל העובדה, שאנו רוצים עבורו את סיפור סינדרלה. את הסוף הטוב שהבטיחו גם לנו…

כשאנו מתרגלים לחוות את החיים כדרמה, זה כמעט תמיד מחדד בנו את התחושה הפנימית שמגיע לנו יותר. כי אם נסבול, אבל נעשה את מה שנידרש, נקבל את הסוף הטוב ש"הובטח" לנו. התכנות הסביבתי גורם לנו לחשוב, שהסבל הוא המחיר שעלינו לשלם, עבור האושר שיגיע בקצה הדרך. (זה כמובן מגיע גם מהדתות שחלקן לפחות רואות בחיים תקופת מעבר שיש "לשאת" כדי להגיע לגן עדן).

אך הגישה הזו, מוטעית מן היסוד, ואינה תואמת את חוקי היקום האנרגטי. חוק המשיכה שהוא חוק אוניברסלי שמתקיים בכל מצב, קובע כי התמקדות בסבל, תמיד תמשוך עוד סבל לחיינו, ולכן גם תחושת ה"מגיע לי כי סבלתי" אינה "יעילה", כי היא כמעט אף פעם לא תוציא אותנו מהמעגל האכזרי הזה, אלא רק תקבע אותנו בקוגניטיביות בתוכו.

שחרור מהעבר – עם קולות טבע ותדר בינוראלי

שחרור מהעבר – מסרים בליווי טונים בינוראלים

להשתחרר מהסבל ברמת התת מודע

אנשים בודדים לאורך ההיסטוריה, ידעו את האמת, והבינו שהדרך לחיים עשירים ומאושרים עוברת תמיד דרך ראיה מפוכחת ושחרור הרגשות השליליים והדרמות מהעבר. למרבה הצער, עבור רובינו, תחושת חוסר האונים שנובעת מכך שאנו ממשיכים לחיות את העבר, על ידי זה שאנו משחזרים אותו שוב ושוב במחשבותינו,  היא כה חזקה עד שהיא מפשיטה אותנו כמעט לחלוטין מהיכולת לקחת שליטה על גורלנו.

האמת היא שגם אם סיפור חיינו נשמע עגום, זהו בסך הכול עוד סיפור שאנו מספרים לעצמנו…
אנו היחידים שיכולים להוסיף את המשמעות לכל מקרה שקרה לנו, ובכך לתת לעבר להשפיע על מי שאנו ועל איךלשחרר את העבר אנו מתנהלים כיום. זו המשמעות האמיתית של הבחירה החופשית שהיא אחת מזכויותינו, בסביבה דואלית ביקום האנרגטי. הבחירה לספר לעצמנו סיפור חדש. הסיפור שאנו בוחרים, ולא זה שבחר בנו.

אם נבחר להתעמק ב"למה ואיך זה קרה לי"?  זו שאלה סגורה שתביא אותנו למבוי סתום. העבר כבר התרחש ואין לנו דרך לשנות אותו. עצם החיטוט רק מותיר אותנו בעבר ונותן לו כוח להשפיע גם על עתידנו.
רק אם נלמד לנקות את הדרמה מה"סיפור" שאנו מספרים לעצמנו, ולהשאיר את העבר בעבר, נוכל ליצור לעצמנו מציאות חדשה. אחת הדרכים הטובות לעשות זאת, היא לחזור ולשאול את עצמנו האם המשמעות שהוספנו לכול סיפור, תוקעת אותנו או מעצימה אותנו. האם אנו בחרנו בה או שהיא בחרה בנו?

להשאיר את העבר בעבר ולהבין שאין לו שום דרך לגעת בנו היא הבחירה האינטליגנטית אבל היא לא תמיד קלה…המוח המודע, מספר לנו שמה שארע הוא נורא, ואין דרך למחוק אותו. במקום זאת, הוא חוזר ומשדר לנו זיכרונות, שחלקם הם פרי הדמיון, וגורם לנו לחוות את החוויה המכאיבה, שוב ושוב.

מסרים סאבלימינלים (תת הכרתיים) לשחרור העבר

אחת הדרכים הטובות ביותר לעקוף את המוח המודע, היא באמצעות האזנה למסרים תת הכרתיים, הנקראים גם מסרים סאבלימינלים. אלו מסרים חיוביים, המוקלטים בטכניקה שבה האוזן אינה שומעת אלא  מוזיקה רגועה או קולות טבע, אך תת המודע מאזין ומפנים את מה שנאמר, ועם הזמן וההתמדה, אף הופך אותם להרגלי חשיבה חדשים.

הרצועות הבאות, מכילות סדרת מסרים תת הכרתיים שמיועדים להתיישב בתוך מוחנו, לסייע לנו לשחרר את העבר הדרמה והכאב, ולבנות סיפור חדש. עצם העובדה שאנו מבינים שהתמקדות בעבר תוקעת אותנו, היא הצעד הראשון לשינוי; אבל תכנות מוחי מחודש של הרגלי חשיבה שנצרבו משך חיים שלמים והטמעה של הרגלים בריאים יותר במקומם – לוקח קצת יותר זמן, אך אפשרי בהחלט בעזרת חזרתיות. ההמלצה שלי היא להקשיב לסרטון בלופ (לולאה) כמה שיותר במהלך היום והלילה, או מינימום  פעם אחת ביום במשך לפחות 30 יום, שזה הזמן הנדרש כדי להטביע הרגל חשיבה חדש. מאחר והמסרים מוקלטים בתדר שאינו נשמע על ידי האוזן האנושית, הם יעקפו את המוח המודע שיכול להעלות התנגדויות ויתיישבו בתת המודע שלכם כדי להקנות לכם את ההרגל החדש בו בחרתם.

המסרים שמוקלטים ברצועה בלשון זכר:

אני חי בהווה ומסתכל קדימה
אני שולט בזיכרונות שלי
אני בוחר מה לזכור
אני מניח לעבר שלי להתפוגג
אני חופשי מכול זיכרון מעיב
אני מעריך את העבר ככלי לימוד
אני מקבל את הבחירות שעשיתי
אני משחרר כול חרטה
אני משחרר כול אשמה
אני הנהג של מחשבותי וזיכרונותי
אני מבין שאנשים יכולים להשתנות
העבר שלי הוא רק העבר שלי
הזיכרונות הם רק זיכרונות
אני אדון למחשבות שלי
אני משאיר את העבר בעבר
אני מתחיל דף נקי
אני שומר זיכרונות שמחים
אני משחרר זיכרונות מעיבים
אני מרגיש מפלא כשאני סולח לאנשים
אני מרגיש נפלא כשאני סולח לעצמי
אני משחרר את ההשפעה של העבר עלי
אני מתכנן את עתידי מרגע ההווה
אני חי בהווה ומסתכל קדימה
אני משחרר זיכרונות מכאיבים
זה בסדר עכשיו לשחרר את העבר
זה בטוח עבורי לשחרר את העבר
אני מצפה לעתיד עם זיכרונות מדהימים

תוכלו לבחור להאזין למסרים בליווי מוזיקה או בליווי קולות מהטבע. אתם יכולים לשים אותם ברקע בזמן שאתם על המחשב או עוסקים בפעילות אחרת בבית. אם תרצו להעצים את ההשפעה וההטמעה של המסרים מומלץ להאזין עם אזניות. שתי הרצועות מלוות בטון בינוראלי שמטרתו להביא את גלי המוח שלכם למצב קליטה משופר.

שימו לב: אין להאזין לקלטת בזמן נהיגה או הפעלת ציוד חשמלי. מוזיקה בינוראלית אינה מומלצת לנשים בהריון, לאנשים עם קוצב לב ולמי שסובל מהתקפי סכיזופרניה, אפילפסיה או seizures (התקפים פסיכוטיים). כמו כן לא מומלץ להקשיב מתחת לגיל 16. אם בחרתם להאזין לקלטת, אתם עושים זאת על אחריותכם. הכי מומלץ להאזין לרצועה עם אזניות גדולות שמכסות את כל האוזן, גם בגלל האיכות וגם כי זה חוסם לרוב רעשים מבחוץ.
לקריאה נוספת על טונים בינוראלים.

שחרור מהעבר
חבילת מדיטציות בחנות

מחפשים שחרור מהעבר? ההכרה בכך שההתמקדות בעבר תוקעת אותכם במקום, היא הצעד הראשון לשינוי!

להשאיר את העבר בעבר ולהבין שאין לו שום דרך לגעת בנו היא הבחירה האינטליגנטית אבל היא לא תמיד קלה.
תכנות מוחי מחודש של הרגלי חשיבה שנצרבו בתוכך משך חיים שלמים והטמעה של הרגלים בריאים יותר במקומם נעשית אפשרית ואפילו קלה באמצעות האזנה חוזרת למדיטציה סאבלימינלית שמטמיעה את המסרים ישירות בתת המודע. יש לנגן את המסרים הסאבלימינלים ברקע משך כל היום והלילה כדי לקבל אפקט מייטבי.
בנוסף למדיטציה הסאבלימינלית, תקבלו גם מדיטציה בדמיון מודרך לשחרור זיכרונות כואבים על ציר הזמן.

שחרור מהעבר

פורסם במקור בתאריך 5 באפריל 2012