מהי תפילה יעילה להגשמה – על כוחה של הכרת תודה בתפילה

איך להתפלל כדי להגשים

"אם התפילה היחידה שאתה אומר היא תודה, זה מספיק". אקהרט פון הוכהיים- פילוסוף גרמני

בדיוק עכשיו ברגע זה, ובכל רגע נתון,
יש כמה מיליוני אנשים או יותר על כדור הארץ,
שנושאים איזה סוג של תפילה בליבם או על שפתותיהם.
זה
טבעי ומובן בהתחשב בעובדה שתפילות וטקסים, ליוו את האנושות משחר הולדתה,
הן במסגרת דתות, תרבויות ומסורות שונות, והן ברמה האנושית הפרטית.

הפסיכולוגיה אף מצאה, כי הצורך האנושי להאמין בקשר עם "כוח עליון" מאתנו, טבוע במבנה הנפשי הפסיכולוגי שלנו, ששואף תמיד ליותר תשובות, יותר סדר ויותר וודאות. ויש שיגידו, שהוא טבוע גם במבנה הפיזיולוגי שלנו, במה שמכונה "בלוטת הרוח", או בלוטת האצטרובל במוח.

התפילות, היו מאז ומתמיד, חלק מעמודי התווך של דתות ומסורות שונות ברחבי העולם, ולרוב ניתן לחלק אותן לכמה נושאים מרכזיים: תפילה של שבח והערצה לאל, תפילה של הכרת תודה, תפילת וידוי לאל – או בקשת סליחה, תפילה לבקשת הדרכה ותפילת בקשה להגשמה. הגשמה יכולה להיות כל דבר כולל שחרור מסבל, אך בעיקר דבר שאנו מבקשים שיקרה.

תפילת בקשה להגשמה, היא אולי המעניינת יותר, משום שהיא מתכתבת באופן ישיר עם תורות העידן החדש שמדברות על הגשמה במונחים של "יצירת מציאות" דרך חוקי היקום. בעידן החדשגם מי שאינו דתי או אפילו מאמין, עדיין יכול לרתום את כוחה של התפילה, כדי להתחבר למקור אנרגיה גבוה, ולהגשים.
אם לא גדלתם בית דתי שבו התפילות הן שיגרה יומית, יתכן ויצא ששאלתם את עצמכם מהי הדרך הנכונה להתפלל על מנת להגשים?

דמיון מודרך לתודה:
בתרגיל הזה, לא רק נכיר תודה על מה שכבר יש לנו, אלא גם על מה שאנו רוצים לקבל. נודה עליו, כאילו הוא כבר שלנו משום שזו הדרך הטובה ביותר להגשים את תפילותינו.

איך להתפלל, למי ועל מה, והאם בכלל יש דרך נכונה להתפלל?מדיטציה להכרת תודה יעילה

המדען גרג בריידן (Gregg Braden), שבילה חלק ניכר מזמנו בחקר דתות ותרבויות במקדשים עתיקים ברחבי העולם, חקר שנים ארוכות את כוחה של התפילה, וגילה כמה דברים מפתיעים במיוחד, שהיו ידועים לדבריו לאבותינו – אך נשכחו לאורך ההיסטוריה.

הטענה המרכזית שלו, היא שמרבית הדתות המערביות, איבדו, שכחו או הסתירו את האופן "הנכון" להתפלל, כשאנו רוצים להשפיע על המציאות סביבנו. והוא אף מביא כהוכחה לכך, פסוקים שונים שהוסתרו ונערכו החוצה מתוך טקסטים דתיים בנצרות וביהדות לאורך ההיסטוריה.
כמי שחוקר שנים רבות את תורת הקוונטים, לצד תורות ומסורות עתיקות, בריידן מחזק את הגישה שהמציאות נבראת על ידינו, כשאנו משפיעים על השדה המאוחד שמקיף אותנו, באמצעות התודעה הפרטית שלנו. בגישה המדעית, השדה המאוחד הוא שדה של אנרגיה מודעת ואינטליגנטית, מאין "תודעת על", שאנו חלק ממנה, ויש לנו אפשרות להטביע עליו מחשבות ורגשות שיוצרים את ההשתקפות שלהם, במציאות שלנו.

הגישה הזו אגב, לא שוללת את קיום האלוהות, להפך. המאמינים יכולים לראות זאת כהוכחה שאלוהים נמצא בכל מקום ובכל דבר. ויותר מכך, הסוד הגדול שנשכח או הוסתר לדברי בריידן מנוסחי התפילות המודרניות, הוא שהשפה שאליה מגיב השדה המאוחד יותר מכל, היא שפת הרגש. דיברתי על כך פעמים רבות בעבר, ואחזור על כך שוב – רגשות, הן אנרגיה בתנועה. האנרגיה המשמעותית ביותר ליצירה Emotion = energy in motion .

"מאחר ואנו חיים ביקום אנרגטי, בתוך שדה של אפשרויות קוונטיות אין סופיות, עלינו ללמוד כיצד לדבר את השפה של השדה האינטליגנטי שמקיף אותנו, אם אנו רוצים ליצור את המציאות שלנו כרצוננו." גרג בריידן.

כשאנו מתפללים כדי להגשים דבר מה במציאות שלנו, הדרך הטובה ביותר, היא להתפלל מהמקום שבו אנו יודעים שכבר קיבלנו את מה שביקשנו, ואנו מודים על כך. (תקראו זאת שוב!).
האמונה שלנו, צריכה להיות ברמה של ידיעה, שכן הידיעה היא ששולחת את האות שמתחיל את שרשרת האירועים שצריכים לקרות על מנת שנקבל את מה שרצינו.

מהי תפילה לא יעילה כשאנו רוצים להגשים?

 • כשאנו מתפללים בצורה של תחינה ותחנונים, ושמים את עצמנו קטנים מול האלוהות הכול יכולה – זו אינה תפילה יעילה.  
 • כשאנו מתפללים ממקום של כאב או מחסור במה שביקשנו – זו אינה תפילה יעילה!
 • כשאנו מתפללים לדבר מה שיקרה, בלי לשלב את המחשבות עם רגשות – זו אינה תפילה יעילה.
 • כשאנו שופטים את המציאות, או כשיש לנו אג'נדה נסתרת לבקשה, או שהיא מגיעה מהאגו – זו אינה תפילה יעילה.
 • וכשאנו מתפללים לדבר מה כאילו הוא עדיין לא קיים – זו אינה תפילה יעילה!

מדוע? משום שברגע שאנו מבקשים משהו מהיקום, בעצם הבקשה אנו מאשרים שאותו דבר לא קיים עכשיו. אנו רומזים שמה שביקשנו שיקרה או יתגשם, אינו נוכח כרגע במציאות שלנו, ובספק הזה, אנו מאשרים לשדה הקוונטי שמקיף אותנו, את אותו דבר שאנו מקווים לשנות.
אם נתפלל לדוגמה באופן לא יעיל לבואו של בן  או בת זוג – השדה הקוונטי יכיר בהעדר של בן/ת הזוג, וישכפל את ההעדר הזה – משום שבן/ת הזוג, אכן עוד לא כאן ! לא בעולם (או בתדר) שלנו לפחות…

שפת הרגשות – השפה של השדה הקוונטי

חוק המשיכה אומר שברגע שביקשנו דבר מה, מה שביקשנו כבר נוצר! מדיטציה לתודה
כעת עלינ
ו להעביר אותו מהתחום הסמוי לתחום הגלוי.
המציאות הפיזית בעולם קוונטי, חייבת להגיב לשפה שהיא מבינה.
המשמעות היא שכאשר אנו מבקשים, אנו מקבלים – תמיד, אך הבקשה צריכה להיות בשפה שהשדה הקוונטי מכיר, וזו שפת הרגשות.

כשאנו עוצמים עיניים עלינו לשלב מחשבה עם רגש, ולחוש את התחושה של בן הזוג המיוחל -עכשיו! להרגיש איך זה לצאת אתו לסרט או מסעדה. להרגיש את התחושה של המגע והריח שלו, להרגיש את ההרגשה של הביטחון או האושר שתחוו כשתהיו עם בן/ת הזוג. את התחושה שתהיה לכם, כשתפילתכם תתגשם, כבר עכשיו.
תפילה יעילה, אינה תפילה שמתבצעת ממקום של מחסור, אלא מאמונה שמה שביקשנו כבר קיים – ורק צריך להתגלות מולנו. זו תפילה שבה אנו מרגישים שמה שביקשנו כבר שלנו, ולכן אנו מודים עליו, כאילו היה כבר כאן!

איך לתרגל תפילה יעילה להגשמה:

קיבעו זמן קבוע ביומן לתפילה או מדיטציה, ותרגלו לפחות פעם ביום, רצוי בבוקר – באותה שעה.

 1. חישבו על מה שאתם רוצים לפרטי פרטים, וצרו תמונה שלו בראש.
 2. דמינו איך זה ירגיש לקבל את מה שביקשתם, בלי שיפוט ובלי אגו.
 3. תרגישו את התוצאות של מה שביקשתם, ותתרגשו מהן! תגבירו את האושר כמה שניתן.
 4. תודו מכל הלב, על כך שכבר קיבלתם את מבוקשכם. תרגישו ותדעו שקיבלתם אותו!
 5. תשחררו את התפילה ליקום, בידיעה שמה שאתם רוצים כבר בדרך, ואל תתעסקו בכך עוד, עד הפעם הבאה שתבצעו את התהליך.
 6. רוצים לתרגל מדיטציה לפתיחת חסמים להגשמה? פתיחת חסמים להגשמה – מדיטציה בדמיון מודרך.

תודה שקראתם, תודה אם אהבתם, ותודה שאתם כאן.💗

רוצים לקרוא עוד על הנושא? הכרת תודה – קיצור דרך לאושר ולהגשמה

סימוכין:gregg braden:The Divine Matrix/ God Code