מדענים אומרים לנו כבר שנים ארוכות,
שהעולם שלנו כולו בנוי מחומר או אריג שנקרא אנרגיה.הפרדוקס של חוק המשיכה
טריליונים של חלקיקים או גלים, הנעים במהירות עצומה, ומרכיבים הן את החומר המוצק והן את החלל שסביבו. 
על פי "חוק שימור האנרגיה", אנו יודעים כי לאנרגיה יש כמה תכונות מרכזיות: היא תמיד תהיה בתנועה, היא תמיד הייתה קיימת ותמיד תתקיים, ואין אפשרות "למחוק" או לבטל אותה, אלא רק להזיז אותה ממקום למקום, או להחליף אותה באנרגיה אחרת. 

מה אומר חוק המשיכה?

חוק המשיכה נחשב  לחוק טבע  ניטרלי, שתפקידו להניע את האנרגיה. ניטרלי כלומר הוא אינו מתחשב בטוב או רע, במה שמזיק לנו או מועיל לנו, ברוחני או בחומרי. הוא שייך לאותם חוקים דטרמיניסטיים של היקום, והמשמעות שלו, היא שכל מה שדומה אנרגטית בתדר או ויברציה (רטט), יימשך זה אל זה.

מאחר וגם למחשבות יש אנרגיה (כי מחשבה יוצרת פעילות חשמלית במוח), הרי שגם מחשבה מסוימת, תמשוך מחשבה בעלת תדר דומה, ובאותו האופן בדיוק, גם רגש ימשוך רגש דומה. לכן כל מה שאנו מתמקדים בו, על פי חוק זה, למעשה "יימשך" אל תוך חיינו.
אם נדמיין משהו שאנו רוצים כמו זוגיות חדשה או אוטו, ונכניס לדמיון גם את ההרגשה שנדמה לנו שנרגיש כאשר נהיה בזוגיות או כשנקבל אוטו, חוק המשיכה יהיה "חייב" לנסות לייצר את אותו התדר ולממש את המציאות הזו…
כדי לעשות זאת, הוא יזמן לנו שלל דרכים, נסיבות ואפילו צירופי מקרים שנראים כמו נס – או כאלו שלא העלינו על דעתנו שיקרו, רק כדי שהמציאות הזו תתגשם. כל זאת אגב – בתנאי שנחזיק בתדר הזה רוב הזמן, ולא נסתור אותו עם ספקות דאגות ואי אמון, ובעיקר בתנאי שלא נסתכל כל הזמן על המציאות, ונתאכזב שזה עוד לא הגיע…

בתוך הפרדוקס של חוק המשיכה

אך יש כאן אליה וקוץ בה – כשאנו רוצים לברוא מציאות, ההתמקדות שלנו חייבת להיות רק במה שאנו רוצים כאילו כבר קיבלנו זאת,  ולא במה שאיננו רוצים, כי אחרת נמשוך עוד ממה שאיננו רוצים אל חיינו.

בגלל שכל מה שאנו מתמקדים בו נמשך אלינו, כך גם כל מה שאנו מתנגדים לו (בגלל שהתמקדנו בו). חוק המשיכה הוא אובייקטיבי ולא מזהה התמקדות לחיוב או לשלילה – הוא מגיב לתדר שאנו משדרים שמגיע מתת המודע, שפשוט לא יודע לזהות שלילה… קראו עוד על חוק המשיכה.

למה תת המודע לא יודע לזהות שלילה?

על אף שהוא מכיל יותר מ-90% מהמידע שנצבר במוחנו, תת המודע שלנו, פחות מתוחכם מהמוח המודע. מדענים מקשרים אותו ל"מוח הזוחלים" שכן המקור שלו עתיק, עוד מערש האנושות, והוא נחשב יותר ראשוני או "פרימיטיבי". תפקידיו המרכזים, הם לתחזק את כול מערכות הגוף, לשמור מידע, ולהשתמש בו בדרכים שונות. הוא גם זה שמוציא לפועל את מה שהמוח מודע מחליט (או מערים קשיים, בהתאם לידוע לו…).

בדומה לילד שמתנהל ומבין שפה פשוטה ובסיסית, תת המודע שלנו פועל בעזרת הדמיון, ומעלה תמונות, דימויים ותחושות אינטואיטיביות. לכן הוא מתקשה לדמות "אין" או העדר, כי זה מושג מופשט. בגלל שהוא מחובר לזרם האנרגטי המרכזי של החיים שהזרימה שלו היא זרימה נקיה של "יש" ללא דואליות, הזרם הזה, לא מבין את שפת השלילה, הוא יכול להתייחס אך ורק לאנרגיה – שהיא תמיד "יש" (זכרו את חוק שימור האנרגיה!). כול מה שיכול לסתור את ה"יש" הזה, הוא רק הקוטב הנגדי שהוא "העדר של יש". למשל חושך הוא "העדר של אור", עצב הוא "העדר של שמחה", חולה, הוא "העדר של בריא" וכן הלאה.

הפארדוקס של חוק המשיכה

תת המודע שלנו אינו יודע להבין: "לא", או "אל" או כל מילת שלילה. לכן אם אתם חושבים "אני לא רוצה להפסיד", ומתמקדים כל הזמן ב"אני לא רוצה להפסיד", מה שתמשכו יהיה עוד מ"אני לא רוצה להפסיד".

מסיבה זו – לתת המודע, שתפקידו להוציא לפועל את מה שהמודע מתמקד בו, אין אפשרות להבין משפט כמו "אני לא רוצה להפסיד" או "אני לא רוצה להיות חולה".
כל מה שהוא יודע, הוא להעלות תמונה שלך ושל הפסד או מחלה, וזה מה שהוא מתוכנן ליצור.
ויותר מכך- אם נתמקד ב"אני לא רוצה להיות חולה" הרי שבעזרת חוק המשיכה נקבל עוד מ"אני לא רוצה להיות חולה" וככול שנצהיר על כך שוב – כך בעצם נכפה על עצמינו את אותה מחלה שאנו מתנגדים לה…

החדשות הטובות הן שהזרם האנרגטי – ה"יש" או החיובי של החיים, הרבה יותר חזק מכול שלילה שתוכלו להביע. הוא יסחוף אותו אליכם, אם רק תפסיקו לעשות את מה שאתם עושים שמונע ממנו לזרום… למשל לחשוב בתסריטים שליליים, או להתעצבן ולהטיל ספק – או כול "התנגדות" לצורך העניין.

אז מה הפתרון, להתמקד ב"אני רוצה להיות בריא או אני רוצה לנצח"? לא בהכרח

בגלל שכל היקום מתנהל על פי חוקי המשיכה, החוק אומר שכל רגש שאנו חשים זמן מה יתעצם, כי רגש מושך רגש דומה. כך שאם אנו חוזרים וחושבים "אני רוצה לנצח", ואנו עושים זאת ממקום של תחושת מפסידנות או חוסר אמונה ביכולת שלנו לנצח, הרי שמה שיימשך אלינו הוא עוד מ"אני רוצה לנצח" כלומר עוד מאותו "העדר" ניצחון, עוד מאותו מקום בו אני רק רוצה לנצח אך לא ניצחתי עדיין, ואני לא באמת מאמין שאצליח…. למעשה זה נכון שמחשבה מושכת מחשבה דומה, אך לא די במחשבות. מה שמפעיל את חוק המשיכה הוא מיקוד רגשי. התדר בו אנו רוטטים, נקבע קודם כול על ידי מחולל השדה האלקטרומגנטי המשמעותי ביותר בגוף שלנו- הלב. הרגשות הם הכלי העוצמתי ביותר שיש בידינו להפעלת חוק המשיכה ובריאת המציאות, כך שגם כאשר אנו מתרגלים חשיבה חיובית או משננים משפטים חיובים – זה רק במטרה לשנות את הרגש, התחושה והחוויה, שהם אלו שבסופו של יום, קובעים את התדר שלנו.

תפקידו של הרגש – התמקדות רגשית

הרגשות שלנו, קיבלו את אחד התפקידים המובילים בקביעת האופן, שבו המציאות שלנו נוצרת. הם לא רק קובעים את התדר בו נמשוך דברים לחיינו, אלא גם מהווים אינדיקציה, לכל מה שעלול לחסום את מה שאנו רוצים להגשים.

חוק המשיכה מהו הפרדוקס

רגש שלילי, הוא תמיד סמן למקום שיושבת בו אמונה חוסמת או כאב ישן. כאשר הוא עולה מסיבה מסוימת, רצוי שנחקור אותו, כי זו מטרתו, ולשם כך הוא עלה. אחרי שנבין מה הרגש בא לאותת לנו, נוכל לקבל אותו באהבה ובתודה על השירות שעשה עבורנו, ואז לשחרר אותו, ולבחור בחירה מושכלת ברגש אחר, שיעצים אותנו יותר.

גם אם נשקיע שעות של חשיבה חיובית מכוונת, אם לא נשנה את הדרך בה אנו מרגישים, הרי שלא עשינו כלום. הרגשות הם אלו שמיצרים תגובה פיזית בגוף, הנדרשת כדי ליצור את התדר שאנו משדרים, ולאפשר שינוי משמעותי. לכן, קודם תרגישו – ואז תקבלו את מה שהרגשתם!

למה "מלחמה" בסרטן, בעוני או ברעב, היא לאו דווקא הדרך הטובה ביותר למגר אותם?

היה זה קרל יונג ממשיכו של פרויד אמר לפני שנים "מה שאנו מתנגדים לו נמשך אלינו" What we resist persist קרל יונג (1875-1961).

רובנו, הורגלנו לחשוב מילדות שעלינו להילחם על דברים שאנו רוצים או על דברים שאנו מאמינים בהם, כי "אין מתנות בחינם" וכי "העולם תחרותי ואין מספיק לכולם", או כי "טבע האדם רע מנעוריו" ועוד ועוד מנטרות בהן הלעיטו אותנו, רוב חיינו.
אך בפועל מלחמה היא התנגדות, וכל מה שאנו מתנגדים לו תוך התמקדות, נותר "תקוע" באנרגיה שלנו, ולא יוכל להתממש. במילים אחרות, רק שחרור של ההתנגדות, יוכל למשוך את מה שאנו מתנגדים לו לחיינו. מסיבה זו בדיוק, עדיף שנתמוך בבריאות, במקום להילחם במחלה, נתמוך בשפע במקום להילחם במחסור, וכן הלאה.

אם אינכם מרוצים מהמציאות שלכם, עליכם להיכנס פנימה אל ממלכת הרגשות, ולנסות לדמיין איך זה היה מרגיש, למשל, לחיות בישראל שבה שורר שלום ושגשוג?…איך זה מרגיש לא לפחד? איך ההרגשה להיות בריא או עשיר? וכאשר אתם עושים זאת, תוודאו שאתם מנסחים את רצונכם כאילו כבר קיבלתם אותו, ותשלבו את הרגש כדי ליצור מיקוד רגשי:
דמיינו לפרטי פרטים איך זה נראה, נשמע ומרגיש. זה יאפשר לתת המודע שלכם לראות ולהרגיש את הדימוי המתאים, הרצוי, החיובי, ולכוון את התדר שלכם, לתדר של מה שאתם רוצים.

אל תשכחו: מה שחשוב הוא הרגש שיש לכם כאשר אתם מדמיינים. הסיבה שאנו מדמיינים לפרטי פרטים היא רק כדי להעצים את ההרגשה הטובה סביב מה שאנו רוצים.
זה לא אומר שעכשיו תימשכו אחד לאחד את הבית שרציתם, כי יתכן שיש בית שיותר נכון לכם כרגע, או שיש לכם עוד דרך לגדול כדי להכיל יותר ממה שאתם יכולים היום. אך האנרגיה של הרגש הטוב, היא שתביא לכם את מה שהכי טוב עבורכם כרגע. כשסדר הדברים הוא – קודם להרגיש, ואז לקבל. מאין תרגיל בדמיון 🙂 אם תרצו.

התנגדות מושכת התנגדות, ואיך ממוססים אותן

גם אם החלטנו להתמקד בבריאות או לפתוח עסק חדש וכד', אם יש בנו חלק שעדיין מהדהד בתדר של התנגדות או חוסר אמון, אנו נמשוך את אותו הספק, גם למציאות החיצונית שלנו, כמו בומרנג;
למשל ניפגש בדיוק עם אותו הרופא שיגיד לנו שאין מה לעשות, או עם אותו חבר שיפקפק ביכולת שלנו להצליח בעסק החדש, וכד'. וזה לא רק יערער את הביטחון שלנו, אלא גם ייצר בתוכינו עוד התנגדות, כתגובה למה שנאמר לנו במציאות, וכשאנו בהתנגדות מה שנמשוך הוא… נחשו מה? נכון – עוד התנגדות.

השיטה הטובה ביותר למוסס את ההתנגדויות היא קודם כל לקחת החלטה להתמודד איתן.
אחרי שהחלטתם, וידעתם את המוח המודע, תביאו את הנושא שאיתו אתם מתמודדים למודעות העל שלכם. למקום שבו אתם מסתכלים על החיים שלכם בגדול – מלמעלה – מהמקרו. מקום שממנו אתם יכולים להעריך את התחומים המרכזיים בחייכם ולהבין שהחיים שלכם מלאים בהמון דברים שכן עובדים, אבל נתתם לדבר אחד להשתלט על איך שאתם מרגישים עכשיו! (וה"עכשיו" הוא הרגע היחידי שקיים באמת).

מהמקום הזה, אתם יכולים להתחיל להרגיע את עצמכם. תראו את הילד הזה – שהוא תת המודע שלכם, תחבקו אותו ותרגיעו אותו, כמו שמרגיעים ילד…תאמרו לו שהכול בסדר, שאתם מקבלים שזה מה שאתם מרגישים עכשיו, ואתם בוחרים לשחרר את התחושה הזו. תקבלו את הפגיעות או את ההתנגדות של הילד (שהוא תת-המודע), ותכירו בה. תנו לגיטימציה לרגשות האלו, ואז תוכלו לשחרר אותם ולהחליף את התחושה – בתחושה אחרת. תחילה בתחושה קצת יותר טובה…אחר כך, קצת יותר טובה…., ובהדרגתיות תעברו לתחושה מצוינת. זה דורש קצת אימון, אבל שווה את הכל!

הפרדוקס של חוק המשיכה

הפרדוקס האמתי של חוק המשיכה, אומר שנוכל לקבל באמצעות חוק המשיכה, את מה שאנו רוצים, רק אם לא "נזדקק" לו. שכן ההזדקקות מהדהדת בקוטב של ה"חוסר" מאותו דבר, וזה התדר שמפעיל את חוק המשיכה. זה אומר, שקודם עלינו להרגיש שיש לנו את מה שבעצם עוד איננו, או למעשה להעמיד פנים…

חוק המשיכה הוא חוק דטרמיניסטי. הוא עובד תמיד, ועל כל חלקיק וחלקיק ביקום שלנו. הצורה הטובה ביותר להגשים, היא "לעבוד" על תת המודע שלנו, כך שיחשוב שכבר קיבלנו את מה שאנו רוצים. באנגלית אומרים "Fake it until you make it" כלומר: תזייף את התחושה עד שזה יצליח לך…זה דורש אימון רב וחזרתיות, בגלל שזה נוגד את האינסטינקט הפנימי שלנו לגבי אמת ושקר, ונוגד אמונות שאימצנו מילדות.
ובעיקר זה דורש אמון או אמונה. 
אתם יכולים למשל להיות באמון שהחוק עובד מדעית ולהתייחס לתרגול כאל ניסוי – או אם תבחרו, אתם גם יכולים להיות באמונה שזו דרכו של הבורא/הבריאה/היקום.

רק כשנצליח, לכבוש את אותו מקום פנימי, שבו נרגיש טוב בלי קשר למה שקורה במציאות, מקום שבו אנו חיים בפועל את אותה תחושה שכול מה שאנו זקוקים לו כבר כאן עכשיו ואין לנו צורך בדבר, נוכל לשחרר את ההתנגדויות, וכול מה שרצינו ודמיינו, יוכל להתחיל ולזרום לחיינו. אמן 🙂

רוצים למלא את חשבון הבנק? לחבילת השפע בחנות המדיטציות.

לחבילת השפע המורחבת בחנות

המוח שלך הוא מגנט לכסף. כל שנדרש, הוא רק לכוון אותו למקום הנכון. סדרת הקלטות למשיכת שפע, נועדה ליצר את הפוקוס הזה כמו קרן לייזר, כשהיא עוקפת את המוח המודע, ופונה ישירות אל תת המודע שלך.

החבילה המורחבת למשיכת שפע כוללת את החבילה הסאבלימינלית ואת חבילת הדמיון המודרך ללילה, ועוד שתי מדיטציות בדמיון מודרך במתנה.
תירגול יומי וחזרתיות, ישנו מהיסוד את דפוסי החשיבה שלך לגבי כסף ושפע, על מנת שתוכל/י לאפשר להם לזרום בקלות ובמהירות לחייך.

השילובים של נעימות שונות קולות טבע ותדרים לאימון גלי מוח, יעשו את ההאזנה קלה ונעימה, ויעצימו את ההטמעה של המסרים והסוגסטיות בתת המודע, עד שהמחשבה והרגש ישתנו, וישנו יחד איתם את כול המציאות סביבך.

פורסם במקור אוגוסט 2015