מדיטציה לשנה החדשה (26 דק')

2019-02-12T14:25:17+02:00 10 בספטמבר 2015|

מדיטציה לשנה החדשה – כך תקבעו את ההחלטות שלכם לשנה החדשה באופן יעיל במיוחד.

שנה חדשה היא תמיד הזדמנות מדיטציה לפתיחת השנה החדשהנהדרת לבחון
מחדש את חיינו, לראות אם הכיוונים שבחרנו עד היום נכונים עבורנו, ואף לקחת החלטות חדשות ולבצע שינויים במידת הצורך.

להחלטות שאנו לוקחים, יש כוח עצום בתהליך יצירת המציאות שלנו, ולא מעט ספרים כבר נכתבו בנושא. כשאנו מחליטים דבר מה ונחושים להגשים אותו, הפוקוס שלנו ממוקד, אנחנו באמון מלא שזה אפשרי עבורינו, ואיננו מאפשרים לספקות או חששות (שלנו או של הסביבה), להזיז אותנו מהדרך.

אך אם ההחלטה שלנו היא מהוססת – אנחנו רוצים מאוד אבל פוחדים, או לא מאמינים, או חושבים שזה גדול עלינו וכן הלאה, הקולות הפנימיים, יגברו על ההחלטה של המוח המודע, וימנעו מאיתנו את הגישה לכלים, למידע ולנסיבות שיכוונו אותנו לעבר הגשמת ההחלטה.

ההחלטה היחידה ששוה לקחת, היא החלטה שאנו מוכנים להתחייב כלפיה. כלומר לבחור בה בלבד, ולבטל את כל שאר האפשרויות שעשויות להתגשם. שכשאנו מחליטים משהו מסויים, ולא זזים ממנו ימינה או שמאלה, היקום מסדר את הקלפים כך שנקבל אותו.

למה דווקא ראש השנה?

מלבד העובדה שלוח השנה מסמן לנו על התחלה חדשה, והסתיו מתדפק בדלת, ראש השנה היהודית, נחשב לחלון זמן שבו זורמות לכדור הארץ אנרגיות חזקות המקדמות שינוי, ומי שמאמין, יכול גם לבקש ולקבל סיוע מהכוח העליון, כדי ליצור את המציאות שהוא בוחר.

למה החלטות שלקחתי בשנה שעברה לא התממשו?

אם התנסתם בעבר ביצירת החלטות לשנה החדשה, רשמתם החלטות, ואפילו שיננתם את הרשימה משך תקופה באדיקות ותוך כוונה – וכלום לא קרה, סימן שיש לכם קונפליקט פנימי בין המוח המודע שלוקח החלטות, לבין דיבור פנימי בתת המודע.

לשנה החדשהכשהמוח המודע שלנו, אינו נחוש ב100% להשיג מטרה מסויימת, הוא מפנה מיד את מקומו לדיבור הפנימי מתת המודע שתפקידו לשמור עלינו משינוי שנתפס "מפחיד". אם אנו מחליטים למשל להחליף עבודה, והרעיון מלחיץ אותנו, תת המודע משתלט מייד ומתחיל לשדר לנו שזה מסוכן, שלא נצליח, שאין לנו כישורים, ידע, גיל וכד'. במצב כזה, כל החלטה או זימון ששלחנו ליקום, מקבלים מיד "הודעת ביטול".
למעשה כל מחשבה או תחושה הסותרת את ההחלטה שלקחנו במודע, היא בבחינת הודעת ביטול ליקום.  קחו זאת בחשבון, כשאתם תוהים למה ההזמנה שלכם מתעכבת…

כשהמוח המודע אינו נוהג ברכב של חיינו, ברירת המחדל תהיה תמיד בתת המודע שיקח את המושכות וימנע ממה שהחלטנו להתגשם, פשוט כי תפקידו להגן עלינו משינויים. כשאנו בוחרים באפשרות אחת ומוחקים את כל שאר האפשרויות ולא מאפשרים להן להזחל פנימה, תת המודע הופך להיות צייתן ויתחיל להוציא לפועל את מה  שהחלטנו.

"את המציאות נסגור מאחורי הדלת, היא מחכה כי היא נמל והיא תהום,  ומתגנבת דרך הסדקים ממילא,  מחר נראה הכל לאור היום". צרויה להב

מדיטציה לשנה החדשה – 26 דקות

 

איך ומתי לתרגל את המדיטציה?

את המדיטציה לקביעת כוונות וחיזוק החלטות לשנה החדשה, ניתן לבצע לא רק בראש השנה העברי אלא גם בתחילת השנה הלועזית, בימי הולדת, ובאופן כללי – בכל זמן בו החלטתם שנדרש שינוי ואתם מכוונים עצמכם לקראתו. זיכרו שכל רגע נתון הוא רגע של בריאה, אז אין לכם זמן לבזבז בציפיה שמשהו יקרה לפני שתחליטו…החליטו עכשיו – ומה שאתם רוצים יקרה!

במדיטציה הזו, נשחרר באהבה את השנה שחלפה עם כל ההצלחות והאתגרים שהביאה עמה, נשלח אור ואהבה לכל מה שחוינו והצמיח אותנו, ונעשה איתם שלום פנימי.
במקביל, נתחבר לשנה החדשה שעומדת בפתח, נדייק את השאיפות והרצונות שלנו מהיקום לשנה זו, נקבע החלטות שלקחנו לקראת השנה החדשה, ונשלח את ההטבעות שלנו ליקום.
אז לפני שאתם מתחילים, רצוי שתקחו דף ועט עם דיו כחולה, ושבו כמה דקות עם עצמכם כדי להגדיר מה אתם רוצים להגשים השנה? איזו מציאות אתם רוצים לחוות? מה יגרום לכם הכי הרבה אושר?
אם אתם מתקשים, תוכלו להגדיר זאת בזמן המדיטציה ולכתוב את ההחלטות שלכם לאחר שתסיימו.
מומלץ לבצע את המדיטציה מידי יום משך כחודש ימים, כדי לקבע את ההחלטות בצורה יעילה בתת המודע, ואף לחזור על ההחלטות שלקחתם, כמו מנטרה – בכל רגע שאתם נזכרים. ההחלטות שלכן תנוסחנה בצורה הזו:
המציאות היחידה שקיימת היא ש………..כך אמרתי וכך הוא!).

אז שתהיה לכולנו שנה מדהימה!

והנה מתנה קטנה שתעשה לכם את השנה למתוקה עוד יותר:
לנשים – הצהרות חיוביות להורדה והאזנה
לגברים – הצהרות חיוביות להורדה והאזנה

אודות:

חוקרת ויוצרת - מקימת ספריית המדיטציות

20 תגובות

 1. איטה טל 5 בינואר 2016 ב 0:19 - הגב

  למרות שאני עושה מדיטציה בקבוצה אחת לשבוע,אני לא מפסיקה להתפעל מההגשה שלך,ולכן כל ערב לפני השינה אני מקשיבה לך.תבורכי

  • Rinat Yadlin 5 בינואר 2016 ב 10:55 - הגב

   אני מאוד שמחה לשמוע 🙂 לכך מיועדות ההקלטות, על מנת שתוכלי גם לתרגל בעצמך, מתי שאת רוצה וכמה שאת רוצה.:)

 2. גרסיאלה רינקביץ' 23 בדצמבר 2015 ב 23:22 - הגב

  רק היום גיליתי את האתר שלך, כמו שאת בטח יודעת אין דבר כזה «במקרה», אני אשתדל להפיק ממנו הרבה כי הוא מתאים לי מאד!המון תודות ותבורכי רינת

 3. מגי 15 בנובמבר 2015 ב 19:58 - הגב

  היי רינת, רציתי להודות על המדיטציה המדהימה הזאת, שגרמה לי לחוש שלווה, מלאת התלהבות וציפייה לדברים טובים.
  ובכלל, כל שימוש במדיטציה שלך גורם מיידית להרגעה ושיפור במצב הרוח. את מדהימה!!
  תודה רבה

 4. שרון 14 בנובמבר 2015 ב 11:07 - הגב

  היי רינת, כל כל זמן מומלץ לעשות מדיטציה?פעם ביום או פעם בכמה ימים?

  • Rinat Yadlin 16 בנובמבר 2015 ב 14:03 - הגב

   היי שרון, המלצה היא לתרגל מדיטציה על בסיס יומי, ויש שיגידו גם כמה פעמים ביום 🙂

 5. רונית 25 בספטמבר 2015 ב 19:22 - הגב

  אין עלייך…בזכות הספריה שלך וקולך התגלגלתי אל היעוד שלי ..תודה רבה ובאהבה רבה

  • Rinat Yadlin 26 בספטמבר 2015 ב 12:08 - הגב

   תודה לך רונית – אני מאושרת לדעת. זה אומר שאני ביעוד שלי 🙂 רינת

 6. סמדר 24 בספטמבר 2015 ב 12:39 - הגב

  היי רינת, השאלה שלי עוסקת גם במדיטציה הזו אבל גם במגנוט בכלל. האם כשאנחנו מגדירים את המציאות הרצויה לנו או את מה שאנחנו מבקשים למגנט עלינו לדייק בפרטים או שזה דווקא מגביל ועדיף להשאיר את הדברים פתוחים יותר? למשל, האם לנסות למגנט נעליים אדומות או רק נעליים חדשות? כלומר האם הספציפיות של הבקשה עלולה דווקא להקשות "ולסגור" אפשרויות?

  • Rinat Yadlin 26 בספטמבר 2015 ב 12:53 - הגב

   היי סמדר, זו שאלה מצויינת ואני שמחה שהעלת אותה. כשאנו מדמיינים את מה שאנו רוצים, ההמלצה היא לרדת לפרטים, אבל רק משום שדמיון הפרטים הקטנים בחזון שלנו גורם לנו עונג ומעלה את התדר שלנו לתדר מיגנוט. דמייני את הנעליים האדומות לפרטים, אבל בלי להיקשר אליהן – רק בגלל שעצם הדמיון גורם לך עונג ומעלה את התדר שלך. כשהתדר שלך למעלה, את תמשכי את הנעליים הכי מושלמות עבורך – גם אם הן תהיינה בצבע סגול, כי אלו הנעליים שהכי מושלמות עבורך.

   לסיכום:

   1. אל תדמייני את הדרך לקבל את הנעליים, אלא רק את הנעליים עצמן ואיך את מרגישה כשאת נועלת אותן.

   2. דמייני את התוצאה הסופית לפרטי פרטים, אבל בלי להקשר אליה, רק בגלל שזה כיף לדמיין זאת.

   3. הספציפיות של הבקשה, לא סוגרת אפשרויות נוספות בתנאי שאת לא קשורה לתוצאה, ואם אלו הנעליים שבאמת ליבך חושק בן – אלו בדיוק הנעליים שתקבלי (או תמצאי דרך לרכוש).

   • סמדר 28 בספטמבר 2015 ב 23:28 - הגב

    תודה רבה על התשובה המפורטת והיסודית. כמובן שאיני מנסה למגנט נעליים אדומות, בעצם אני מנסה לשנות משהו בהגדרות העבודה שלי כדי להרוויח יותר אבל אם אני קובעת מראש שזה בדיוק מה שאני רוצה אולי אני מונעת מהיקום לזמן לי שפע בדרכים אחרות?

    • Rinat Yadlin 29 בספטמבר 2015 ב 12:31 - הגב

     היי סמדר, אם את רוצה להרוויח יותר, תקבעי כמה: למשל- המציאות היחידה שקיימת היא שאני מרוויחה 30 אלף ש"ח או יותר לחודש. (תמיד תצהירי "או יותר", כדי לא לסגור את האפשרויות). זו התוצאה הסופית שאת רוצה להשיג, והתוצאה שעליך לדמיין ולחיות. דמייני איך זה מרגיש, מה את עושה עם הכסף וכד'. מה שלא מומלץ לדמיין הוא הדרך שלך להגיע לתוצאה הזו (למשל אם תדמיני עוד לקוחות פונים אליך, זה סוגר אופציות אחרות למשל שת"פ שיביא לך את אותה התוצאה).

     • סמדר 30 בספטמבר 2015 ב 22:41 - הגב

      תודה שוב, אני מאוד מעריכה את העובדה שאת חוזרת ועונה כל כך מהר והתשובות שלך אינן ניתנות כלאחר יד. כשאצליח אשמח לעדכן.

 7. דנה 15 בספטמבר 2015 ב 17:58 - הגב

  רינת היקרה!

  תודה על המדיטציה הנפלאה והאיכותית שהכנת!

  כמו בכל שאר המדיטציות שלך את מצליחה לנסוך במאזינייך שלווה,רוגע,תקווה ואופטימיות.

  • Rinat Yadlin 26 בספטמבר 2015 ב 12:09 - הגב

   המון תודה, איזה כיף לשמוע 🙂

 8. ilana hiller 13 בספטמבר 2015 ב 7:45 - הגב

  תודה על המדיטציה הנהדרת ,שנה טובה

 9. אילנה הילר 13 בספטמבר 2015 ב 7:44 - הגב

  תודה רבה — שנה טובה בכל יום, מתנתך התקבלה בעונג ובשמחה

 10. ישראל 10 בספטמבר 2015 ב 19:25 - הגב

  את אלופה! תודה רבה!

השאר\י תגובה