ניסיתם לתרגל מדיטציה או דמיון מודרך, אך אתם מתקשים לראות תמונות בדמיונכם?

הנה טיפ קטן שיעזור לכם לדמיין ולהגשים!מה לעשות כשלא מצליחים לדמיין
הרבה אנשים מתוסכלים מכך שהם לא מצליחים להתרכז בזמן תרגול דמיון מודרך ולעקוב אחר ההנחיות.
הדעת שלהם מוסחת, הם לא מצליחים לראות את התמונות והמראות, או לחוות את התחושות, ויוצאים מהמדיטציה בתחושה שהיא "לא הצליחה"…
אז קודם כל, חשוב לדעת שאין כזה דבר מדיטציה לא מוצלחת! בכל מדיטציה יש תועלת, וגם אם יצאנו מתוסכלים בסופה, התסכול מגיע כדי שנחקור אותו ונמצא מה עומד בבסיס שלו.

לכל אחד מאיתנו יש מערכת חושים שתפקידה לקלוט ולתרגם רשמים מהעולם שסביבנו.
אנו קולטים כל חוויה באמצעות חוש הראיה השמיעה, הטעם הריח והחישה, ומתרגמים אותם למחשבות רגשות ודפוסי התנהגות.איך מדמיינים

לרוב האנשים יש חוש דומיננטי יותר שדרכו הם חווים את העולם סביבם.
אדם שחוש הראיה שלו הוא החוש הדומיננטי, לרוב יראה את הדמיון והזיכרונות בצורת תמונות במוח. הוא יזכור פרצופים יותר משמות וידבר במושגים כמו: "תראה, זה המצב" , או "אני רואה שאתה מתלבט" או "ראיתם לאן זה מוביל" וכד'. זה לא אומר שהוא לא עושה שימוש בשאר החושים, אך הראיה היא החוש המרכזי שדרכו הוא חווה את העולם.

לחלופין, אדם שחוש השמיעה שלו הוא הדומיננטי, יחווה את העולם סביבו, במושגים של סאונד וצליל. הזיכרונות והחוויות שלו, ישמרו בצורה של מילים או משפטים ששמע בעבר, וצורת הדיבור שלו, תעיד גם היא על כך: למשל "תישמע, זה לא נורמלי", או "תקשיב, זה מה שקרה" או "שמעתי אומרים ש.." וכד'.

חשוב לדעת, שגם אם חוש הראיה, אינו החוש החזק שלכם, ולכן אתם מתקשים לראות תמונות בדמיונכם, עדיין תוכלו להפיק תועלת בזמן המדיטציה, הן מחוש הראיה והן משאר החושים.

תרגול בדמיון מודרך

בתרגול דמיון מודרך, אנו מנחים את המוח שלנו על פי תסריט מסויים, ומניחים לו להשלים את הפערים. התרגול עובד על העיקרון המדעי שמצא שהמוח שלנו אינו מבחין בין דמיון למציאות, ולכן ככל שנחווה את הדמיון בצורה יותר מוחשית, ובשילוב של כמה שיותר חושים, כך נצליח לשכנע או למעשה "להערים" על המוח שלנו, על מנת שיתפוס את הדמיון כמציאות.
למה זה חשוב? ככל שנצליח לחוות בדמיוננו את מה שאנו רוצים להגשים, באופן המדוייק ביותר, כך אנו מפעילים את חוק המשיכה, ומקרבים את ההגשמה הזו למציאות שלנו.

אם אתם רוצים להצליח לראות תמונות בדמיון כדי להמחישן למוח (ובהנחה שאינכם סובלים מאפנטזיה), בצעו את השלבים הפשוטים הללו:

  1. שבו עם עצמכם והגדירו מה הם הדברים שאתם רוצים להשיג. למשל הצלחה עסקית, בית יפה במיקום מסוים, בן או בת זוג וכד'.
  2.  לכו לגוגל תמונות, וחפשו  את התמונות שמשקפות באופן הטוב ביותר את מה שאתם רוצים להגשים בתחום ספציפי. שימו לב שאתם בוחרים תמונות שכאשר אתם מביטים בהן, נותנות לכם תחושה של מה שרציתם, ובעיקר מעוררות בכן שמחה והתרגשות.
  3. לפני המדיטציה, התבוננו בתמונות בתחום שבו אתם רוצים להגשים משך כדקה, ואז כנסו למדיטציה כשהתמונות בדמיונכם.

איך זה עובד?

התמונות בהן אתם מתבוננים, הן סוגסטיות שפונות אל תת המודע, על מנת להטביע בו את הרצון שלכם. תת המודע שלנו עובד בתמונות דימויים ואסוציאציות, ואחת הדרכים הקלות לתקשר עמו ,היא להציג בפניו את מה שאנו רוצים בצורה של תמונות שמעוררות רגש. זו גם הדרך הקלה ביותר להציג למוח דימויים, כאשר איננו מצליחים להעלות אותם מהדמיון. בזמן שאתם מדמיינים, תוכלו לזכור את התמונה המוחשית שראיתם בדמיון, והיא תיתן לכם את הרגש שאתם רוצים לחוות כדי להגשים. אתם יכולים גם לאסוף את כל התמונות שבחרתם, ולבנות לעצמכם מאין "לוח חזון" שעליו תדביקו את התמונה המתאימה לכל אחד מתחומי החיים, ולהתבונן בו לפני כל תרגול מדיטציה או דמיון מודרך. (ארחיב על כך במאמר נפרד).

למה לצפות?

גם אם תבחרו תמונה של בית מפואר על אי טרופי, זה עדיין לא אומר שתקבלו את הבית בתמונה שבחרתם, או אפילו משהו קרוב. (אגב, לא בגלל שזה לא אפשרי, אלא כי סביר להניח שאתם עדיין לא במקום של אמון שזה אפשרי…).
למה? כי בניגוד למה שהרבה אנשים חושבים, חוק המשיכה לא אומר שנקבל בדיוק את מה שרצינו, אלא שנקבל איך לדמיין בקלותאת מה שנהינו – את התדר שאנו משדרים ליקום. You don’t get what you want -you get what you are.

כדי לקבל דבר מה, למשל את הבית המפואר בתמונה, עלינו להפוך להיות אדם שדפוסי החשיבה שלו, שונים מאלו של אדם שגר בדירת שני חדרים שכורה בתל אביב…
אדם שחש ויודע שהוא הבעלים של הבית המפואר, וחי בו בדמיון, כמה שיותר. ואנו חייבים להאמין שזה אפשרי עבורנו, גם אם זה אומר שהאמונה הזו, תצמח באופן הדרגתי מהגשמה להגשמה.

כשאתם בוחרים תמונה, תשאלו את עצמכם: מה התמונה הזו מבקשת ממני להפוך להיות? אם אני אכן חי בבית המפואר הזה, או נמצא בזוגיות הנהדרת הזו? מי אני? איך אני חושב? איך אני פועל? איך נראה סדר היום שלי?
בוויזואליזציה (הדמייה), אנו מעוררים את תת המודע שלנו להתחיל להבחין ולהביא למוח המודע, את כל מה שיש בסביבה שלנו, שיכול לקרב אותנו לעבר מה שרצינו. התמונות הללו, הן רטט או ויברציה. אם הן יוצרות בנו שמחה וציפייה, הן תעלינה את התדר שלנו, למקום שבו נוכל להתחיל להגשים.
קודם כל – להגשים הרגשה טובה יותר סביב מה שאנו מבקשים. ולאחר מכן, להגשים את מה שאנו משדרים במציאות. התגשמות שהיא לאו דווקא התמונה של מה שביקשנו, אלא של התדר ששידרנו. ואם ההרגשה טובה, זה אומר שנקבל את מה שהכי טוב ונכון עבורנו עכשיו. אולי בית פחות מפואר, או אפילו דירה שכורה יפה, במיקום ובמחיר שרצינו. וכל הגשמה כזו, תצמיח אותנו כבני אדם לשלב הבא בסולם ההתפתחות האישית שלנו, עד שנוכל להאמין ולהגשים בצורה יותר מדויקת.
וזו השיטה הקלה והמהירה ביותר להצליח לתרגל להדמיה או ויזואליזציה מוצלחת. רוצים לתרגל מדיטציה מוצלחת במיוחד? נסו את חבילת התדרים למדיטציה עמוקה בחנות המדיטציות.

בברכת הגשמה.