שחרור מהעבר – מדיטציה סאבלימינלית (11 דק')

2019-07-03T12:53:15+03:00 29 בנובמבר 2018|

איך להשתחרר מהעבר ולהסתכל קדימה

הוליווד ובוליווד, הסרטים הערביים שחרור העברוהטלנובלות
סוחטות הדמעות,  אין כמעט תרבות (גם אם בשוליים), שלא ניסתה להנציח בתוכנו את המיתוס, על פיו החיים הם כאוטיים ואקראיים במקרה הרע, או מנוהלים על ידי כוח או יד נעלמה במקרה הטוב, אך הדרמה האנושית בתוכם היא בלתי נמנעת, ובכל מקרה, שום דבר לא באמת תלוי בנו…

הסיבות לכך שונות ומגוונות, אך רובן נועדו, כדי לפשוט מעלינו את הכוח האמיתי, שכל אחד מאיתנו מחזיק בתוכו. כדי שנרגיש זקוקים ליד מכוונת של מנהיג או של כוח עליון, רק כדי לצלוח את קשיי החיים… כדי שמישהו יגיד לנו מה עלינו לעשות וכיצד ראוי לנהוג – על מנת שגם אנו נוכל לקבל סוף סוף, את הסוף הטוב שלנו…

תפיסת החיים כמלודרמה

ההיסטוריה מראה על השימוש העקבי בתרבות, ככלי לשחזור מבני הכוח והשלטון הקיימים בחברה, וחיזוק של בסיס האמונות הקיים – כאמצעי לשליטה בהמונים.

והאמצעי הזה, הסתבר כאחד היעילים ביותר לאורך השנים. הדרמות תמיד מוצגות ומצטלמות היטב.
הן בתרבות והן בחדשות. הן מרתקות עד שדומה שזה בלתי אפשרי להסיר את העיניים מהמסך…
כבני אדם, אנו נוטים לפתח בקלות, התמכרות רגשית כימית לדרמות של עצמנו, או לצפייה בדרמות של אחרים, עד שנראה שאנו כמעט מאוהבים בכול הסבל הזה…  לפעמים אני משווה זאת לחיטוט בשן כואבת: כן זה מכאיב וכן אנו גורמים זאת לעצמנו, אבל זה ממכר וקשה לנו להפסיק…

הסוף הטוב של כול מלודרמה, נועד להעניק לנו תקווה. תקווה שאם נהיה בסדר וננהג כפי שהחברה מצפה מאיתנו, נקבל בסופו של דבר, את הסוף הטוב מהסרטים – או בקיצור, את כל מה שעליו חלמנו…
ראו את כוכבי הריאליטי לדוגמה: הנער משכונת המצוקה, כמעט תמיד יגבר על מי שהחיים שפרו עליו (לפחות בהשגת התמיכה שלנו), ולו רק בגלל העובדה, שאנו רוצים עבורו את סיפור סינדרלה. את הסוף הטוב שהבטיחו גם לנו…

כשאנו מתרגלים לחוות את החיים כדרמה, זה כמעט תמיד מחדד בנו את התחושה הפנימית שמגיע לנו יותר. כי אם נסבול, אבל נעשה את מה שנידרש, נקבל את הסוף הטוב ש"הובטח" לנו. התכנות הסביבתי גורם לנו לחשוב, שהסבל הוא המחיר שעלינו לשלם, עבור האושר שיגיע בקצה הדרך. (זה כמובן מגיע גם מהדתות שחלקן לפחות רואות בחיים תקופת מעבר שיש "לשאת" כדי להגיע לגן עדן).

אך הגישה הזו, מוטעית מן היסוד, ואינה תואמת את חוקי היקום האנרגטי. חוק המשיכה שהוא חוק אוניברסלי שמתקיים בכל מצב, קובע כי התמקדות בסבל, תמיד תמשוך עוד סבל לחיינו, ולכן גם תחושת ה"מגיע לי כי סבלתי" אינה "יעילה", כי היא כמעט אף פעם לא תוציא אותנו מהמעגל האכזרי הזה, אלא רק תקבע אותנו בקוגניטיביות בתוכו.

שחרור מהעבר – רקע קולות טבע וטון בינוראלי

שחרור מהעבר – מסרים בליווי טונים בינוראלים

לתשומת לבכם: אין להאזין למוזיקה עם תדרים בינוראלים עם אזניות במקרים הבאים:

 • אם אתם סובלים מאפילפסיה או סוגי התקפים דומים.
 • אם אתם סובלים מהתקפי סכיזופרניה, אפילפסיה או seizures   (התקפים פסיכוטיים).
 • אם יש לכם OCD או הפרעה נפשית ידועה.
 • אם אתן בהריון.
 • אם יש לכם הפרעות בקצה הלב או קוצב לב.
 • אם יש לכם רגישות גבוהה לאור.
 • אם אתם תחת השפעת תרופות או סמים.
 • 30 דקות לפני שמפעילים ציוד כבד או רכב.
 • שלושים דקות לפני ביצוע פעולה שבה אתם יכולים לסכן עצמכם או אחרים.
 •  מתחת לגיל 18.

להשתחרר מהסבל ברמת התת מודע

אנשים בודדים לאורך ההיסטוריה, ידעו את האמת, והבינו שהדרך לחיים עשירים ומאושרים עוברת תמיד דרך ראיה מפוכחת ושחרור הרגשות השליליים והדרמות מהעבר. למרבה הצער, עבור רובינו, תחושת חוסר האונים שנובעת מכך שאנו ממשיכים לחיות את העבר, על ידי זה שאנו משחזרים אותו שוב ושוב במחשבותינו,  היא כה חזקה עד שהיא מפשיטה אותנו כמעט לחלוטין מהיכולת לקחת שליטה על גורלנו.

האמת היא שגם אם סיפור חיינו נשמע עגום, זהו בסך הכול עוד סיפור שאנו מספרים לעצמנו…
אנו היחידים שיכולים להוסיף את המשמעות לכל מקרה שקרה לנו, ובכך לתת לעבר להשפיע על מי שאנו ועל איךלשחרר את העבר אנו מתנהלים כיום. זו המשמעות האמיתית של הבחירה החופשית שהיא אחת מזכויותינו, בסביבה דואלית ביקום האנרגטי. הבחירה לספר לעצמנו סיפור חדש. הסיפור שאנו בוחרים, ולא זה שבחר בנו.

אם נבחר להתעמק ב"למה ואיך זה קרה לי"?  זו שאלה סגורה שתביא אותנו למבוי סתום. העבר כבר התרחש ואין לנו דרך לשנות אותו. עצם החיטוט רק מותיר אותנו בעבר ונותן לו כוח להשפיע גם על עתידנו.
רק אם נלמד לנקות את הדרמה מה"סיפור" שאנו מספרים לעצמנו, ולהשאיר את העבר בעבר, נוכל ליצור לעצמנו מציאות חדשה. אחת הדרכים הטובות לעשות זאת, היא לחזור ולשאול את עצמנו האם המשמעות שהוספנו לכול סיפור, תוקעת אותנו או מעצימה אותנו. האם אנו בחרנו בה או שהיא בחרה בנו?

להשאיר את העבר בעבר ולהבין שאין לו שום דרך לגעת בנו היא הבחירה האינטליגנטית אבל היא לא תמיד קלה…המוח המודע, מספר לנו שמה שארע הוא נורא, ואין דרך למחוק אותו. במקום זאת, הוא חוזר ומשדר לנו זיכרונות, שחלקם הם פרי הדמיון, וגורם לנו לחוות את החוויה המכאיבה, שוב ושוב.

מסרים סאבלימינלים לשחרור העבר

אחת הדרכים הטובות ביותר לעקוף את המוח המודע, היא באמצעות האזנה למסרים תת הכרתיים, הנקראים גם מסרים סאבלימינלים. אלו מסרים חיוביים, המוקלטים בטכניקה שבה האוזן אינה שומעת אלא  מוזיקה רגועה או קולות טבע, אך תת המודע מאזין ומפנים את מה שנאמר, ועם הזמן וההתמדה, אף הופך אותם להרגלי חשיבה חדשים.

הרצועות הבאות, מכילות סדרת מסרים תת הכרתיים שמיועדים להתיישב בתוך מוחנו, לסייע לנו לשחרר את העבר הדרמה והכאב, ולבנות סיפור חדש. עצם העובדה שאנו מבינים שהתמקדות בעבר תוקעת אותנו, היא הצעד הראשון לשינוי; אבל תכנות מוחי מחודש של הרגלי חשיבה שנצרבו משך חיים שלמים והטמעה של הרגלים בריאים יותר במקומם – לוקח קצת יותר זמן, אך אפשרי בהחלט בעזרת חזרתיות. ההמלצה שלי היא להקשיב לסרטון בלופ (לולאה) כמה שיותר במהלך היום והלילה, או מינימום  פעם אחת ביום במשך לפחות 30 יום, שזה הזמן הנדרש כדי להטביע הרגל חשיבה חדש. מאחר והמסרים מוקלטים בתדר שאינו נשמע על ידי האוזן האנושית, הם יעקפו את המוח המודע שיכול להעלות התנגדויות ויתיישבו בתת המודע שלכם כדי להקנות לכם את ההרגל החדש בו בחרתם.

המסרים שמוקלטים ברצועה בלשון זכר:

אני חי בהווה ומסתכל קדימה
אני שולט בזיכרונות שלי
אני בוחר מה לזכור
אני מניח לעבר שלי להתפוגג
אני חופשי מכול זיכרון מעיב
אני מעריך את העבר ככלי לימוד
אני מקבל את הבחירות שעשיתי
אני משחרר כול חרטה
אני משחרר כול אשמה
אני הנהג של מחשבותי וזיכרונותי
אני מבין שאנשים יכולים להשתנות
העבר שלי הוא רק העבר שלי
הזיכרונות הם רק זיכרונות
אני אדון למחשבות שלי
אני משאיר את העבר בעבר
אני מתחיל דף נקי
אני שומר זיכרונות שמחים
אני משחרר זיכרונות מעיבים
אני מרגיש מפלא כשאני סולח לאנשים
אני מרגיש נפלא כשאני סולח לעצמי
אני משחרר את ההשפעה של העבר עלי
אני מתכנן את עתידי מרגע ההווה
אני חי בהווה ומסתכל קדימה
אני משחרר זיכרונות מכאיבים
זה בסדר עכשיו לשחרר את העבר
זה בטוח עבורי לשחרר את העבר
אני מצפה לעתיד עם זיכרונות מדהימים

תוכלו לבחור להאזין למסרים בליווי מוזיקה או בליווי קולות מהטבע. אתם יכולים לשים אותם ברקע בזמן שאתם על המחשב או עוסקים בפעילות אחרת בבית. אם תרצו להעצים את ההשפעה וההטמעה של המסרים מומלץ להאזין עם אזניות. שתי הרצועות מלוות בטון בינוראלי שמטרתו להביא את גלי המוח שלכם למצב קליטה משופר.

שימו לב: אין להאזין לקלטת בזמן נהיגה או הפעלת ציוד חשמלי. מוזיקה בינוראלית אינה מומלצת לנשים בהריון, לאנשים עם קוצב לב ולמי שסובל מהתקפי סכיזופרניה, אפילפסיה או seizures (התקפים פסיכוטיים). כמו כן לא מומלץ להקשיב מתחת לגיל 16. אם בחרתם להאזין לקלטת, אתם עושים זאת על אחריותכם. הכי מומלץ להאזין לרצועה עם אזניות גדולות שמכסות את כל האוזן, גם בגלל האיכות וגם כי זה חוסם לרוב רעשים מבחוץ.
לקריאה נוספת על טונים בינוראלים.

שחרור מהעבר
חבילת מדיטציות בחנות

מחפשים שחרור מהעבר? ההכרה בכך שההתמקדות בעבר תוקעת אותכם במקום, היא הצעד הראשון לשינוי!

להשאיר את העבר בעבר ולהבין שאין לו שום דרך לגעת בנו היא הבחירה האינטליגנטית אבל היא לא תמיד קלה.
תכנות מוחי מחודש של הרגלי חשיבה שנצרבו בתוכך משך חיים שלמים והטמעה של הרגלים בריאים יותר במקומם נעשית אפשרית ואפילו קלה באמצעות האזנה חוזרת למדיטציה סאבלימינלית שמטמיעה את המסרים ישירות בתת המודע. יש לנגן את המסרים הסאבלימינלים ברקע משך כל היום והלילה כדי לקבל אפקט מייטבי.
בנוסף למדיטציה הסאבלימינלית, תקבלו גם מדיטציה בדמיון מודרך לשחרור זיכרונות כואבים על ציר הזמן.

 

שחרור מהעבר

פורסם במקור בתאריך 5 באפריל 2012

אודות:

חוקרת ויוצרת - מקימת ספריית המדיטציות

29 תגובות

 1. שירה 25 ביוני 2017 ב 9:32 - הגב

  רינת היקרה!

  שאלה נוספת אלו מהתכנים המוקלטים אוכל להשמיע לילדי ואלו אסור רק מגיל 16 ומעלה,והאם לילד בוגר בן 14 ניתן להשמי את המסרים המוקלטים על אף שהוא עדין לא בן 16?

  • Rinat Yadlin 28 ביוני 2017 ב 10:53 - הגב

   היי שירה, אין מגבלה לילדים ובני נוער בהאזנה למסרים תת הכרתיים, מאחר והם חיוביים בלבד. המגבלה היא על מוזיקה עם תדרים בינוראלים. כדי לעקוף אותה, אפשר להאזין ללא אוזניות ואז אין את האפקט של התדרים, אך עדיין יש ברקע את המסרים התת הכרתיים.

 2. שירה 25 ביוני 2017 ב 9:00 - הגב

  היי רינת
  חדש לי לחלוטין כל הנושאים הללו. מחוברת מאוד לתחום הנפש אך בדרכים אחרות. נשמע לי מעניין ומרתק ואתחיל לנסות. יש לי שאלה טכנית מה ההבדל בין שתי ההקלטות להסרת זיכרונות מהעבר לבין הורדות רצועות למחשב האם מדובר בתכנים נוספים או אותם הקלטות בדיוק רק עם גישה שונה לשמע אותם?
  תודה רבה.

  • Rinat Yadlin 27 ביוני 2017 ב 14:24 - הגב

   היי שירה, הקלטות להורדה בדף זה, הן בדיוק אלו שבסרטונים. ההורדה ניתנת על מנת שתוכלי להוריד אותן אליך למחשב או לטלפון ולהאזין כמה שיותר. יש לסגור אותן בלולאה, ולנגן ברקע יום ולילה משך תקופה של 21 עד 90 יום.

 3. רות 18 ביוני 2017 ב 12:34 - הגב

  היי רינת, וואו, את מהממת… קראתי את מאמרייך בעיון רב, ואני משקיעה מאד בשמיעה – הן הצהרות חיוביות (בזמן שאני כלי קיבול), והן סבלימינאלי – כל היום מול המחשב בזמן שאני עובדת.
  רציתי לשאול מה את מתכוונת כשאת אומרת שצריך כוונה? מה בדיוק אני צריכה לעשות? נניח אני שומעת "שחרור חסמים מהעבר", אני צריכה להתכוון שאני רוצה לשחרר את החסמים? זה אומר שאני צריכה לקרוא היטב את המסרים שאת כותבת, ואז להתרכז בכך בזמן השמיעה הסבלימינלית? אפשר פשוט סתם לשים סבלינימינאלי בלי להתכוון למשהו ספציפי, רק לעצם הידיעה שאני מכניסה מחשבות טובות לראש? אודה להדרכתך מה בדיוק צריך לעשות.
  שאלה נוספת על הבינוראלי.מדוע אסור להאזין יותר משעה ביום?
  תודה רבה!

  • Rinat Yadlin 20 ביוני 2017 ב 9:08 - הגב

   תודה לך רות

   כוונה עומדת אחרי כל דבר שאנו עושים אומרים וחושבים. מאחר והפוקוס שלנו הוא שמושך אלינו דברים (טובים או פחות טובים…), חשוב לחדד את הכוונה שלנו גם בהאזנה, כדי שלא נמשוך את התוצאה ההפוכה. אם את רוצה לשחרר חסמים מהעבר בעזרת מסרים סאבלימינלים, עליך לתת דגש לנושא הזה בחייך בתקופת ההאזנה. המסרים צריכים להתנגן ברקע כל היום, אך אני ממליצה גם לקחת 20 דקות של תרגול במדיטציה, תוך כוונה לשחרר חסמים, ובזמן זה לתרגל מדיטציה שבה את מדמיינת ומנחה את תת המודע לשחרר את כל מה שחוסם, או לחלופין – תרגול מדיטציה \"ללא מחשבות\" (ראי מאמר באתר). לגבי תדרים בינוראלים – הנחיות ההאזנה מגיעות מיוצרי התדרים. ההנחיות הן בגדר המלצות, משום שאין עדיין מספיק מחקרים בתחום ועדיף להיות זהירים.

 4. דורון 7 בנובמבר 2016 ב 15:20 - הגב

  האם שחרור מהעבר טוב .. ע"מ לשחרר אהבה נכזבת.. ?

  תודה.

  • Rinat Yadlin 14 בנובמבר 2016 ב 10:12 - הגב

   בהחלט. זה מיועד לשחרר את כל מה שמכאיב לנו, ולהשאיר אותו בעבר.

 5. גבי 16 באוגוסט 2016 ב 22:53 - הגב

  טובה

 6. zehavit 3 במרץ 2016 ב 4:35 - הגב

  היי רינת,האם זה הגיוני שאני שומעת את המסרים כלחישות?

  • Rinat Yadlin 5 במרץ 2016 ב 14:00 - הגב

   כן בהחלט. אם מאזינים בקשב רב, ניתן לשמוע לחישות 🙂

 7. יוסף 16 באוקטובר 2015 ב 19:21 - הגב

  שלום רינת. רציתי לדעת אם אפשר לשמוע את רצועת השמע הזו ובנוסף לשמוע רצועת שמע אחרת.. לדוגמא רצועת שמע לחיזוק ביטחון עצמי. האם אפשרי לשמוע 2 מסרים במקבילים או שזה מכביד על תת המודע? תודה רבה זה אתר פשוט מדהים!

  • Rinat Yadlin 17 באוקטובר 2015 ב 12:27 - הגב

   היי יוסף, המון תודה 🙂 אפשר להאזין במקביל להצהרות לחיזוק הביטחון והצהרות לשחרור העבר. אלו תחומים דומים כך שאחד רק יעצים את השני.

 8. לימור 23 בספטמבר 2015 ב 21:22 - הגב

  ראשית תודה!!!! המדיטציות מעצימות והחלטתי שאני שומעת אותן בלי הפסקה (אפילו קניתי נגן בשביל זה) ואני משננת הרבה. ..
  כמה שאלות לי: האם צריך לחזור אחרי המשפטים בקול שלנו או שמספיק לשמוע אותך אומרת את המשפטים? האם יש מקום מסויים שצריך לגעת בו בזמן המדיטציה ע"מ לדבר ישירות אל המערכת הרגשית? (אני יודעת בבטן…) האם כל המסרים הכתובים מעלה מוקלטים ברצועה? מכיוון שמתנגנת רק מנגינה ללא דיבור בניגוד למדיטציות אחרות שלך שאני שומעת….

  • Rinat Yadlin 26 בספטמבר 2015 ב 12:23 - הגב

   היי לימור, החלטה מצויינת! כמה שתאזיני יותר, כך תצרי מסה קריטית של דיבור פנימי חיובי. ברצועה הזו- אין צורך לחזור על המשפטים, משום שהם אינם בטווח השמיעה שלך, ופונים ישירות אל תת המודע. את יכולה לנגן את המוזיקה עם המסרים ברקע בזמן שאת עוסקת בכל פעילות, ואת יכולה גם לשבת במדיטציה ולהתכוונן לשחרר את העבר ולהיות ברגע.המסרים שמוקלטים ברקע של המוזיקה (שאינך שומעת), הם בדיוק המסרים שכתובים כאן במאמר, לא פחות ולא יותר 🙂 בהצלחה! רינת

 9. נטע 19 באוגוסט 2014 ב 19:08 - הגב

  היי, מדוע בהריון אין להקשיב עם אוזניות?

  • meditationlib 20 באוגוסט 2014 ב 19:12 - הגב

   היי נטע, הרצועות הללו מלוות בתדרים בינוראלים. בטכניקה הזו, את מאזינה לתדר מסוים באוזן אחת ותדר שונה באוזן אחרת, שמטרתם להעביר את גלי המוח שלך למצב מדיטטיבי. כשאת בהריון, גם התינוק יכול להיות מושפע וההנחה הכללית היא שעדיף לנהוג שמשנה זהירות מסיבה זו. אם תאזיני ללא אוזניות, עדיין תהני מעצמת המסרים שמוחלשים ברקע, אך ללא ההשפעה של התדרים הבינוראלים על גלי המוח שלך. כמו שאומרים בעולם התדרים,… Better be safe then Sorry

 10. אליאור 18 באוגוסט 2014 ב 15:58 - הגב

  זה באמת יעזור לי לשחרר מהעבר ולימחוק את מה שהיה זה באמת עובד ?

  • meditationlib 19 באוגוסט 2014 ב 16:52 - הגב

   היי אליאור, זה יקל עליך באופן כללי, כך שתצליח להסית את המיקוד שלך בצורה טובה יותר מדברים שקרו בעבר. אם אתה רוצה לשחרר זיכרונות בצורה יותר עמוקה וממוקדת, כדאי שתנסה את הדמיון המודרך לשיחרור זכרונות כואבים על ציר הזמן, בחנות המדיטציות.

 11. ליליה 15 בנובמבר 2013 ב 12:47 - הגב

  הי רינת
  רציתי לדעת האם זה יכול לעזור להפטר ממחשבות לא רצויות?

  • meditationlib 28 בנובמבר 2013 ב 12:56 - הגב

   היי ליליה, זו שאלה מאוד רחבה כי יש לנו בערך 50,000 מחשבות ביום שרובן אוטומטיות ועולות לכאורה בלי שליטה. הסאבלימינל מיועד להטות את הכף של מחשבות שליליות וליצור חזרתיות חיובית במוח כדי לשבור את הנתיבים הביוכימים של הרגשות שנוצרים עקב מחשבה. כך שזה יכול לעזור לשחרר לפחות חלק מהמחשבות, אם מקשיבים כמה שיותר ומכניסים כוונה. 🙂

 12. ענבל 24 ביולי 2013 ב 7:53 - הגב

  היי רינת,
  ראשית רציתי לומר שפתחת בפניי תחום שלא הכרתי והוא ממש מרתק.
  שנית, רציתי לשאול האם ישנם עוד מסרים שלא ציינת ברשימה?

  • meditationlib 24 ביולי 2013 ב 11:09 - הגב

   היי ענבל, שמחה שאהבת. המסרים שכתובים כאן הם המסרים שרצועה. אין שם שום מסר אחר מלבדם.

 13. אורית 8 במאי 2013 ב 11:31 - הגב

  היי, קודם כל תודה רבה על התכנים!! אישה בהריון יכולה להאזין לרצועות הנ"ל ללא אוזניות או שגם זה מסוכן? והאם אפשר תוך כדי עבודה על המחשב?

  • meditationlib 24 ביולי 2013 ב 11:10 - הגב

   היי אורית. ניתן להאזין ללא אוזניות ואז תקבלי את האפקט של המסרים בלבד- ללא המוזיקה הבינוראלית. אני מדגישה שוב- אם את בהריון, אין להאזין עם אוזניות. כול טוב. רינת

 14. רותם 25 באפריל 2013 ב 21:58 - הגב

  בין המשפטים יש למשל את "אני משחרר זכרונות מעיבים" האם זה אומר, שבסוף השמיעה אחרי 30 יום. זיכרון כמו אונס יימחק ולא אוכל להיזכר בו שוב?

  • meditationlib 27 באפריל 2013 ב 11:40 - הגב

   היי רותם, מסרים סאלימינלים אינם היפנוזה ואינם מוחקים זכרונות. המטרה שלהם היא "להוריד את המטען האנרגטי" שיש סביב הזיכרון כך שהוא יעלה פחות ואם הוא יעלה, הוא יכאב פחות. ממליצה לך לנסות ולראות איך את מרגישה אחרי 30 יום, ובכול מקרה, הייתי גם פונה לטיפול אישי (אנרגטי ולא פסיכולוגי) בתחום הזה. בהצלחה.

 15. אני 14 ביוני 2012 ב 21:05 - הגב

  יש את הרצועות הנ"ל בלי מוזיקה בינולארית?

  • meditationlib 17 ביוני 2012 ב 11:53 - הגב

   היי דן, הרצועות האלו ספציפית הוקלטו שתיהן עם טון בינוראלי.
   אם אינך מעוניין או שאסור לך להקשיב לטון בינוראלי,
   אפשר להמנע מכך על ידי כך שתאזין ללא אוזניות (שהן אלו שעושות את ההשפעה הבינוראלית או "דו אוזנית" על המוח).
   יום מקסים
   רינת

השאר\י תגובה